Doosan Škoda Power zajistí modernizaci teplárenského bloku Elektrárny Opatovice

Plzeňský výrobce parních turbín Doosan Škoda Power informoval, že se společností Elektrárny Opatovice (EOP) podepsal kontrakt na výměnu parní turbíny TG3. Pokračující modernizace má přinést zlepšení kvality a spolehlivosti dodávek tepla a elektrické energie, a zároveň přispět k lepšímu životnímu prostředí v regionu.
V rámci projektu bude dodána nová moderní kondenzační odběrová parní turbína zajišťující výkon soustrojí 65 MWe až 140 MWt včetně veškerého příslušenství. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jde o jeden z dalších klíčových projektů modernizace společnosti EOP. „Hlavním přínosem je zlepšení spolehlivosti dodávek tepla a elektrické energie. Předpokládané zvýšení efektivity o 15 procent hraje v konečném důsledku významnou roli v oblasti ekologie, snížení energetické náročnosti a tedy pozitivního dopadu na životní prostředí v regionu,“ uvedla Elektrárna Opatovice v tiskové zprávě.

EOP je významným výrobcem tepla a elektrické energie v regionu východních Čech. Teplo dodává 63 tisícům domácností a dalším institucím a podnikům v Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, ale i v dalších městech a obcích v regionu. Dodávku tepla zajišťuje EOP rovněž do Nemocnic Pardubického kraje a Fakultní nemocnice Hradec Králové.

PSALI JSME:
Modernizaci teplárenského bloku v Elektrárně Opatovice zajistí Doosan Škoda Power

Společnost Doosan Škoda Power získala zakázku ve výběrovém řízení. „Modernizace celého teplárenského bloku TG3 je pro nás velká výzva, zejména ve smyslu komplexnosti rozsahu dodávky a požadavků elektrárny na technické řešení díla,“ informoval Tomáš Bayer, obchodní manažer společnosti Doosan Škoda Power.

V rámci projektu bude dodána nová moderní kondenzační odběrová parní turbína zajišťující výkon soustrojí 65 MWe (megawatt elektrický) až 140 MWt (megawatt tepelný), včetně veškerého příslušenství. Z pohledu dodávek tepla patří TG3 po parní turbíně TG5 k druhé klíčové turbíně. Obnova zařízení se uskuteční v rámci plánované odstávky turbíny v roce 2023.

PSALI JSME:
První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Japonska

„Výměna parní turbíny TG3 je jedním z dílčích kroků transformace našeho zdroje pro budoucnost. Je součástí moderní tváře naší elektrárny garantující spolehlivé dodávky tepelné energie našim zákazníkům i po přechodu od uhlí na jiná paliva,“ uvedla Romana Zadrobílková, výkonná ředitelka EOP. Plánované náklady na modernizaci zařízení jsou vyčísleny na téměř 590 milionů korun.

„Modernizací parní turbíny dojde k výraznému zvýšení efektivity kombinované výroby tepla a elektrické energie,“ doplnil Stanislav Ondráček, vedoucí oddělení strategického rozvoje EOP. Projekt podle něj spadá do klíčových projektů modernizace elektrárny včetně plánované dekarbonizace a přechodu na zemní plyn.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Turbína z Plzně pro spalovnu odpadů v polském Olštýně

Zavřít reklamu ×
  1. Zvýšení efektivity o 15% je sympatické. Jen mám obavu aby místo dekarbonizace pro nedostatek plynu z toho nevznikla kaborkyzace domácností. Jinak přeji úspěch.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?