Držet krok s Elonem

Názor
Elon Musk minulý týden přes noc prodal dalších 22 milionů akcií společnosti Tesla v hodnotě přibližně 3,6 miliardy dolarů. Vzhledem k volnému pádu ceny akcií Tesly to není vánoční dárek, jaký si investoři přáli. Muskovy prodeje v uplynulém roce dosáhly více než 40 miliard dolarů, s tím, jak debakl na Twitteru pokračuje.
Elon Musk už není nejbohatší člověk novodobých dějin. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Akcionáři Tesly se nyní obávají, kdy tento prodej skončí, vzhledem k tomu, že Twitter se zdá být nekonečnou jámou na peníze. V dubnu Musk prohlásil, že již nebude prodávat akcie Tesly, ale prodeje pokračují a dostávají akcie Tesly pod obrovský tlak.

Investoři pomalu ztrácejí s Muskem trpělivost, zejména proto, že se od Tesly soustředí přímo na Twitter a snaží se ospravedlnit obrovskou cenu 44 miliard dolarů. Několik příštích měsíců bude pro Teslu velkou zkouškou, jak se vypořádat se slabou důvěrou investorů, přetrvávajícími problémy v Číně, otazníky nad poptávkou a zhoršující se pověstí značky.

PSALI JSME:
Tesla: Tweet za půl miliardy korun. Je Elon Musk mužem na správném místě?

Zisk společnosti Tesla za třetí čtvrtletí však vzrostl o více než 69 procent, přestože akcie letos klesly o více než 50 procent. Podnikání je tedy stále na vzestupu a zavádění elektromobilů se nadále zrychluje, zatímco ocenění společnosti Tesla dramaticky kleslo z více než 130násobku forwardového P/E v březnu letošního roku na současný méně než 30násobek forwardového P/E.

(Pozn. red.: P/E je zkratkou pro Price-to-Earnings, což vyjadřuje poměr ceny (tržní cena akcií) k zisku. Jde o ukazatel pro ocenění společností a akciových firem, který měří aktuální cenu akcie ve vztahu k jejímu zisku na akcii). Prodej přichází ve stejném týdnu, kdy byl Elon Musk sesazen z první příčky nejbohatšího člověka na světě a přeskočil ho generální ředitel LVMH Bernard Arnault.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Muskův nákup Twitteru zvyšuje Trumpovy šance na návrat do Bílého domu

Zavřít reklamu ×
  1. Je smutné sledovat kam tento sen pana Muska vede…. Dokud nebude nalezen levný a čistý zdroj elektřiny plus levné baterie co mají dlouhou životnost tak nemají elektroauta žádný smysl.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB