Důchody budou doručovány, ujišťuje Česká pošta. I za asistence policie

Česká pošta včera vyzvala všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Na všech pobočkách lze nyní platit jen bezhotovostně, což v současné situaci snižuje možnost případného přenosu viru. Pokud si lidé musí bezodkladně vyřídit své poštovní záležitosti, měli by používat ochranné prostředky, ideálně roušku, uvedla. Rouška, nebo jiný způsob zakrytí nosu a úst, je ode dneška podle nařízení vlády pro každého na veřejnosti povinná.
Důchody budou doručovány, ujišťuje Česká pošta. I za asistence policie. Foto: FAEI.cz

„Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány,“ stojí v e-mailu, který pošta včera rozeslala svým zákazníkům. Matyáš Vitík, tiskový mluvčí státního podniku včera na jeho webu informoval, že Česká pošta má velmi omezené možnosti v uzavřených lokalitách na Olomoucku. Konkrétně jde o obce Chudobín, Slavětín, Uničov a Litovel, kde doručování důchodů probíhá pouze za asistence policie.

Podle mluvčího Matyáše Vitíka Česká pošta není v současné situaci schopna garantovat plnohodnotný provoz poboček v uvedených lokalitách na Olomoucku, ani kvalitu doručování. „Žádáme občany, aby do zmíněných lokalit neposílali žádné zásilky. Česká pošta má plné své prostory, kde je možné uskladňovat zásilky určené do těchto obcí,“ apeloval Vitík.

V již uzavřených lokalitách budou poštovní zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena doba, po kterou budou na příslušné poště uloženy. Pošta informovala, že bude – pokud jde o již uzavřené lokality – jednat s příslušnými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat v dané lokalitě zásilky.

U tzv. zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení, informoval státní podnik s tím, že doba, po niž budou uloženy, bude prodloužena na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na patnáct, respektive 30 dnů (podle druhu zásilky).

Bez osobního kontaktu        

Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem, uvedla pošta ve sdělení klientům, na něž má e-mailový kontakt.

Také balíky budou doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Ten bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem, nebo na jiné vhodné místo, a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

PSALI JSME:
Preferují se on-line platby, omezuje se kontakt. Firmy reagují na „protikoronavirová“ opatření

Co už pošta nedoporučila…

Česká pošta už ale ve svém sdělení zákazníkům neuvedla, jak velký by měl být doporučený odstup (obvykle se doporučují alespoň dva metry – pozn. red.). Rovněž lidem zapomněla doporučit, aby si – až na ně zazvoní pošťák – zakryli ústa a nos rouškou, která je ode dneška povinná. A především, aby si s sebou vzali vlastní propisku a nepoužívali tu „erární“, kterou jim nabídne doručovatel. Ani on sám totiž přesně neví, kdo všechno ji měl předtím v ruce.

Pošta rovněž zákazníkům mohla doporučit, aby si po kontaktu s pošťákem důkladně umyli nebo dezinfikovali ruce a aby dezinfikovali také doklad totožnosti, který mu poskytli a který držel v ruce.

Podle včera zveřejněných ověřených vědeckých dat může koronavirus přežít na plastech (např. propiska, zásilka ve fólii) až 48 hodin, na papíru (bankovky nebo listovní zásilka) až 24 hodin. Rukavice podle náměstka ministra zdravotnictví, předního epidemiologa Romana Prymuly, lidé používat nemusejí, dostačující je podle něj mytí rukou.

PSALI JSME:
Lidé by měli respektovat zpřísněná opatření v lékárnách a dodržovat jejich pokyny

×
  1. Česká pošta dělá vše pro to, aby byl po skončení pandemie dostatek argumentů pro její definitivní zrušení. Reformovatelná totiž zjevně není. Její tzv. bezkontaktní doručování, kdy místo doporučené zásilky dostanete jen vyrozumění o jejím uložení na pobočce, vás donutí stoupnout si do fronty s potenciálními přenašeči koronaviru. P.S. Nakaženému panu generálnímu řediteli brzké uzdravení!

    • 100ml dezinfekce !to dostal skoro každý pošťák tento týden na svoji ochranu.Zbytek ?PRÝ KOPTE SI!

  2. Česká pošta včera vyzvala všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky – proto prý z důvodu bezkontaktního doručování doručování nedoručuje rekomanda ani balíčky al lidé si musí chodit na poštu. Nejlepší bude, když opět zdraží své předražené služby a vyzvou lidi, ať si po zaplacení poštovného doručí své zásilky sami.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Stočený tachometr Čechům nevadí. Chtějí slevu a podléhají emocím

Průzkum
Opravdu to českým řidičům tak vadí? Pro většinu motoristů není stočený tachometr důvodem k tomu, aby se poohlédla po jiném autě. Kupující ale v takovém případě požadují slevu. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Cebia, která už téměř tři desítky let pomáhá motoristům bojovat proti nekalým praktikám při prodeji použitých vozů.
Rolovat nahoru