Důchody budou doručovány, ujišťuje Česká pošta. I za asistence policie

Česká pošta včera vyzvala všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Na všech pobočkách lze nyní platit jen bezhotovostně, což v současné situaci snižuje možnost případného přenosu viru. Pokud si lidé musí bezodkladně vyřídit své poštovní záležitosti, měli by používat ochranné prostředky, ideálně roušku, uvedla. Rouška, nebo jiný způsob zakrytí nosu a úst, je ode dneška podle nařízení vlády pro každého na veřejnosti povinná.
Důchody budou doručovány, ujišťuje Česká pošta. I za asistence policie. Foto: FAEI.cz

„Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány,“ stojí v e-mailu, který pošta včera rozeslala svým zákazníkům. Matyáš Vitík, tiskový mluvčí státního podniku včera na jeho webu informoval, že Česká pošta má velmi omezené možnosti v uzavřených lokalitách na Olomoucku. Konkrétně jde o obce Chudobín, Slavětín, Uničov a Litovel, kde doručování důchodů probíhá pouze za asistence policie.

Podle mluvčího Matyáše Vitíka Česká pošta není v současné situaci schopna garantovat plnohodnotný provoz poboček v uvedených lokalitách na Olomoucku, ani kvalitu doručování. „Žádáme občany, aby do zmíněných lokalit neposílali žádné zásilky. Česká pošta má plné své prostory, kde je možné uskladňovat zásilky určené do těchto obcí,“ apeloval Vitík.

V již uzavřených lokalitách budou poštovní zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena doba, po kterou budou na příslušné poště uloženy. Pošta informovala, že bude – pokud jde o již uzavřené lokality – jednat s příslušnými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat v dané lokalitě zásilky.

U tzv. zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení, informoval státní podnik s tím, že doba, po niž budou uloženy, bude prodloužena na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na patnáct, respektive 30 dnů (podle druhu zásilky).

Bez osobního kontaktu        

Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem, uvedla pošta ve sdělení klientům, na něž má e-mailový kontakt.

Také balíky budou doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Ten bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem, nebo na jiné vhodné místo, a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

PSALI JSME:
Preferují se on-line platby, omezuje se kontakt. Firmy reagují na „protikoronavirová“ opatření

Co už pošta nedoporučila…

Česká pošta už ale ve svém sdělení zákazníkům neuvedla, jak velký by měl být doporučený odstup (obvykle se doporučují alespoň dva metry – pozn. red.). Rovněž lidem zapomněla doporučit, aby si – až na ně zazvoní pošťák – zakryli ústa a nos rouškou, která je ode dneška povinná. A především, aby si s sebou vzali vlastní propisku a nepoužívali tu „erární“, kterou jim nabídne doručovatel. Ani on sám totiž přesně neví, kdo všechno ji měl předtím v ruce.

Pošta rovněž zákazníkům mohla doporučit, aby si po kontaktu s pošťákem důkladně umyli nebo dezinfikovali ruce a aby dezinfikovali také doklad totožnosti, který mu poskytli a který držel v ruce.

Podle včera zveřejněných ověřených vědeckých dat může koronavirus přežít na plastech (např. propiska, zásilka ve fólii) až 48 hodin, na papíru (bankovky nebo listovní zásilka) až 24 hodin. Rukavice podle náměstka ministra zdravotnictví, předního epidemiologa Romana Prymuly, lidé používat nemusejí, dostačující je podle něj mytí rukou.

PSALI JSME:
Lidé by měli respektovat zpřísněná opatření v lékárnách a dodržovat jejich pokyny

×
  1. Česká pošta dělá vše pro to, aby byl po skončení pandemie dostatek argumentů pro její definitivní zrušení. Reformovatelná totiž zjevně není. Její tzv. bezkontaktní doručování, kdy místo doporučené zásilky dostanete jen vyrozumění o jejím uložení na pobočce, vás donutí stoupnout si do fronty s potenciálními přenašeči koronaviru. P.S. Nakaženému panu generálnímu řediteli brzké uzdravení!

    • 100ml dezinfekce !to dostal skoro každý pošťák tento týden na svoji ochranu.Zbytek ?PRÝ KOPTE SI!

  2. Česká pošta včera vyzvala všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky – proto prý z důvodu bezkontaktního doručování doručování nedoručuje rekomanda ani balíčky al lidé si musí chodit na poštu. Nejlepší bude, když opět zdraží své předražené služby a vyzvou lidi, ať si po zaplacení poštovného doručí své zásilky sami.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nestlé hlásí další úspěšný rok

Zisk společnosti Nestlé v loňském roce vzrostl oproti roku 2018 o více než čtyři procenta na 604 miliony korun. Tržby dosáhly výše 11,4 miliardy Kč (v roce 2018 10,5 mld.). Firma si dlouhodobě udržuje pozici lídra …

Dvě třetiny piva Staropramen se vloni vypily v zahraničí

Pivovary Staropramen vykázaly v roce 2019 celkové prodeje ve výši 3,2 milionů hektolitrů, meziroční růst tak činil 3,4 %. Společnost tím obhájila pozici druhého největšího výrobce a prodejce piva v ČR, stejně jako …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: K Jadranu letos nepřijede ani polovina Čechů

Rozhovor
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží.
Rolovat nahoru