EFT fondy iShares: Nová investiční strategie na českém trhu

Na českém trhu se objevil nový unikátní investiční produkt. Společnost Swiss Life Select, která je součástí švýcarského finančního holdingu a která se vloni na podzim stala po akvizici Fincentra lídrem v oblasti nezávislého finančního poradenství v Česku a na Slovensku s obratem téměř dvou miliard korun, přišla s novinkou nazvanou ETF Constellation.
Swiss Life Select přináší na český trh investiční strategie BlackRock složené z ETF a zajištěné do české koruny. Foto: swisslife-select.de

Ve spolupráci se světovou jedničkou ve správě aktiv, investiční společností Black Rock, nabízí možnost investovat do volitelných aktivně řízených investičních strategií složených z fondů ETF iShares.

Měnové zajištění do české koruny poskytuje domácí společnost Colosseum, která je zároveň poskytovatelem investiční služby obhospodařování majetku této investiční strategie.

Společnost Swiss Life Select očekává, že do konce roku neinstitucionální klienti zainvestují do produktu ETF Constellation minimálně jednu miliardu korun.

„V Česku, stejně jako na celém světě, výrazně stoupá popularita nízkonákladových investičních fondů, takzvaných Exchange-Traded Funds (ETF). Největším správcem těchto fondů na světě je společnost BlackRock pod značkou iShares. My jako první na trhu nabízíme našim klientům možnost investovat do aktivně řízených strategií složených výhradně z těchto nízkonákladových iShares fondů zajištěných do české koruny,“ říká generální ředitel Swiss Life Select v České republice Karel Šulc.

ETF Constellation cílí na klienty, kteří nechávají svoje peníze spát na bankovních vkladech. Investice klientů se budou pohybovat v částkách od 0,5 mil. Kč výše. Očekávaný výnos v pětiletém horizontu je závislý na strategii a pohybuje se od 3,45% p. a. u strategie Virgo až po 6,21% p. a. u strategie Taurus.

PSALI JSME:
Investovat do fondů Pioneer se Swiss Life Select anebo napřímo?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru