Ekologické a ekonomické vozy budou na autosalonu

Pilotní ročník v rámci Autoshow Praha zaznamená poprvé akci s názvem EkoAuto, zaměřenou na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy. EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září na v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti v Praze Holešovicích.

První den Autoshow Praha, 22. září od 14 do 18 hodin, v rámci doprovodného programu může každý přijít se dozvědět veškeré podrobnosti k dotacím a ostatním výhodám vozidel na alternativní pohon. Laická veřejnost, odborníci i obchodníci, budou mít jedinečnou příležitost si poprvé a na jednom místě získat informace o všech alternativních pohonech vozidel, dotacích i výhodách, porovnat je na jednom místě a vychutnat si zejména širokou nabídku aut s pohony na stlačený (CNG).

„Je to vůbec poprvé v ČR, co se koná velký autosalon věnovaný pouze vozidlům s ekologickým pohonem,“ říká Jiří Šimek z Českého plynárenského svazu (ČPS). Doprovodnou konferenci, která proběhne ve čtvrtek 22. září od 14 do 18 hodin také v Křižíkově pavilonu E zahájí zástupce Svazu měst a obcí, a mezi přednášejícími budou nejen zástupci Českého plynárenského svazu, výrobců vozidel, ale především zástupci ministerstva životního prostředí, ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva dopravy. Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy,

„Pod křídly Českého plynárenského svazu se bude na EkoAuto prezentovat také pestrá nabídka nejnovějších CNG vozidel, a to jak osobních, tak i užitkových. Měla by zde být vystavena auta, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí. Ze CNG vozů si můžete prohlédnout například Volkswagen UP!, Škoda Octavia G-TEC, Fiat Dobló, Volkswagen Caddy, Škoda Citigo G-TEC, Mercedes-Benz Sprinter,“ zve Jiří Šimek. Informace budou poskytovat společnosti jako Pražská plynárenská, E.ON Energie, Pražské služby, Tatsuno, Gascontrol a další.

„Vystaveny budou i nové technologie pro ekologickou dopravu, například domácí plnicí stanice, které lze umístit na dvůr rodinného domu nebo firmy. Majitel CNG auta tak může tankovat pohodlně doma. Podobně zde najdou nové kontejnerové stanice CNG pro firemní použití, zejména u dopravců, ale také rychloplnicí stanice CNG,“ dodává zástupce ČPS.

EkoAuto je souběžnou akcí s Autoshow Praha, který s průměrnou návštěvností kolem 30 000 návštěvníků patří k předním veletrhům v Česku. Organizátoři autosalonu předpokládají, že na EkoAuto se přijdou inspirovat k nákupu elektromobilu nebo auta na CNG také starostové a představitelé státních institucí. Od letošního roku budou totiž města a obce dostávat státní dotaci na nákup těchto vozidel.

Zdroj: Tisková zpráva

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *