Ekologické a ekonomické vozy budou na autosalonu

Pilotní ročník v rámci Autoshow Praha zaznamená poprvé akci s názvem EkoAuto, zaměřenou na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy. EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září na v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti v Praze Holešovicích.

První den Autoshow Praha, 22. září od 14 do 18 hodin, v rámci doprovodného programu může každý přijít se dozvědět veškeré podrobnosti k dotacím a ostatním výhodám vozidel na alternativní pohon. Laická veřejnost, odborníci i obchodníci, budou mít jedinečnou příležitost si poprvé a na jednom místě získat informace o všech alternativních pohonech vozidel, dotacích i výhodách, porovnat je na jednom místě a vychutnat si zejména širokou nabídku aut s pohony na stlačený (CNG).

„Je to vůbec poprvé v ČR, co se koná velký autosalon věnovaný pouze vozidlům s ekologickým pohonem,“ říká Jiří Šimek z Českého plynárenského svazu (ČPS). Doprovodnou konferenci, která proběhne ve čtvrtek 22. září od 14 do 18 hodin také v Křižíkově pavilonu E zahájí zástupce Svazu měst a obcí, a mezi přednášejícími budou nejen zástupci Českého plynárenského svazu, výrobců vozidel, ale především zástupci ministerstva životního prostředí, ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva dopravy. Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy,

„Pod křídly Českého plynárenského svazu se bude na EkoAuto prezentovat také pestrá nabídka nejnovějších CNG vozidel, a to jak osobních, tak i užitkových. Měla by zde být vystavena auta, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí. Ze CNG vozů si můžete prohlédnout například Volkswagen UP!, Škoda Octavia G-TEC, Fiat Dobló, Volkswagen Caddy, Škoda Citigo G-TEC, Mercedes-Benz Sprinter,“ zve Jiří Šimek. Informace budou poskytovat společnosti jako Pražská plynárenská, E.ON Energie, Pražské služby, Tatsuno, Gascontrol a další.

„Vystaveny budou i nové technologie pro ekologickou dopravu, například domácí plnicí stanice, které lze umístit na dvůr rodinného domu nebo firmy. Majitel CNG auta tak může tankovat pohodlně doma. Podobně zde najdou nové kontejnerové stanice CNG pro firemní použití, zejména u dopravců, ale také rychloplnicí stanice CNG,“ dodává zástupce ČPS.

EkoAuto je souběžnou akcí s Autoshow Praha, který s průměrnou návštěvností kolem 30 000 návštěvníků patří k předním veletrhům v Česku. Organizátoři autosalonu předpokládají, že na EkoAuto se přijdou inspirovat k nákupu elektromobilu nebo auta na CNG také starostové a představitelé státních institucí. Od letošního roku budou totiž města a obce dostávat státní dotaci na nákup těchto vozidel.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru