Elon Musk chce koupit celý Twitter a stáhnout jej z burzy

Názor
Akcie Twitteru dnes během obchodování před zahájením řádné seance v USA vylétly o 20 procent poté, co vyšlo najevo, že sociální síť chce koupit Elon Musk a stáhnout z burzy. Obchod by Twitter ocenil na 43 miliard dolarů, v přepočtu 963 miliard korun. Dle Muska bude Twitter moci následovat principy svobody slova teprve, pokud bude mimo burzu, s nynějším managementem není spokojený.
Elon Musk chce koupit sociální síť Twitter a stáhnout ji z burzy. Ilustrační foto: Pixabay.com

Musk, zakladatel, hlavní akcionář a generální ředitel automobilky Tesla, tak zjevně usiluje Twitter ovládnout v rámci nepřátelského převzetí. Za akcii Twitteru nabízí 54,20 dolaru. Pokud by se mu podařilo sociální síť ovládnout, je pravděpodobné, že se tvář Twitteru výrazně promění.

Zřejmě by se na něj vrátil třeba exprezident Donald Trump. Trumpův účet byl Twitterem zrušen na konci jeho prezidentování, měl porušovat zásady sítě.

Naopak akcie Tesly se v reakci na zveřejnění Muskova úmyslu koupit klesly, o 1,5 procenta. Investoři se obávají, že Musk se nebude moci soustředit tolik na rozvoj automobilky, pokud bude zaměstnán rozvojem Twitteru. Navíc na nákup sociální sítě by padly finanční prostředky, které by Musk mohl využít na investice do rozvoje Tesly.

PSALI JSME:
Musk včera zbohatl o 529 miliard korun, je nejbohatším člověkem novodobých dějin

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akcie se v srpnu vrátily do reality

Krátkodobé posílení světových akcií, které vydrželo dva měsíce, je za námi. Ceny začaly klesat a na nedávné konferenci v Jackson Hole utrpěly akcie další velkou ránu. Ukázalo se totiž, že inflační tlaky jsou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB