Energeticky úsporné chlazení v projektu Císařská vinice zajistí tepelná aktivace betonového jádra

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila hrubou stavbu exkluzivního rezidenčního projektu Císařská vinice. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Při příležitosti dokončení hrubé stavby projektu Císařská vinice JRD uspořádala slavnostní setkání s investory. Foto: JRD Development

Ve velkorysém komplexu u parku Ladronka vyrůstá sedm rodinných domů (čtyři vily a tři řadové domy) a dva bytové domy s 69 jednotkami – vše vybavené unikátním systémem udržitelných technologií zajišťujícím zdravé vnitřní prostředí.

Developer, jak, tak v interiéru instaluje např. rozvody pro energeticky úsporné chlazení pomocí aktivovaného betonového jádra, které se dosud využívalo spíše v kancelářském sektoru.

Nový projekt upoutá pozornost jak originální architekturou z dílny Podlipný Sladký architekti a moderním designem od studia Olgoj Chorchoj, tak i profesionálním krajinářským konceptem z ateliéru Flera. Kolaudace proběhne v květnu 2023.

PSALI JSME:
Praha bude mít novou rezidenční čtvrť za devět miliard korun

Projekt Císařská vinice již získal za svůj architektonický a ekologický přínos několik ocenění. Naposledy obdržel Cenu hlavního partnera (PRE) a Cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků v 19. ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2021 (ČEEP).

Porota u něj pozitivně hodnotila celkové řešení, které propojuje moderní architekturu, zdravé vnitřní prostředí a kvalitní energetickou koncepci, která zahrnuje i energeticky a ekonomicky šetrný způsob chlazení.

„V projektu použijeme například vytápění a chlazení stropem pomocí tzv. aktivovaného betonového jádra v kombinaci s tepelnými čerpadly systému země-voda,“ informoval produktový manažer JRD Petr Valeš.

PSALI JSME:
Stavební povolení loni v Praze získaly 1703 bytové budovy v rekordní hodnotě 35,5 mld. Kč

Podle dat realitního portálu Videobydleni.cz nyní poptávku po nákupu nemovitostí táhnou z 85 procent kupující s hotovostí. Zbylých 15 procent jsou bonitní lidé, kteří si za současných podmínek hypotéku mohou dovolit.

Home Portal, který po celé ČR poskytuje služby zejména zájemcům o novostavby, nově eviduje desítky projektů, které si menší developeři a investoři rozmýšlejí a chtějí do nich získat většího hráče. Na vině jsou až o třetinu rostoucí stavební náklady, rostoucí úrokové sazby a současná nejistota na realitním trhu.

Desítky menších investorů se kvůli rostoucím nákladům rozhodli svůj projekt prodat před zahájením stavebních prací. „Většinou jde o menší bytové projekty do dvaceti bytů, umístěných po celé republice,“ sdělil obchodní ředitel společnosti Home Portal Jan Vitvera.

PSALI JSME:
Sen o vlastním bydlení se v roce 2022 opět pro mnohé vzdálí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB