Energeticky úsporné chlazení v projektu Císařská vinice zajistí tepelná aktivace betonového jádra

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila hrubou stavbu exkluzivního rezidenčního projektu Císařská vinice. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Při příležitosti dokončení hrubé stavby projektu Císařská vinice JRD uspořádala slavnostní setkání s investory. Foto: JRD Development

Ve velkorysém komplexu u parku Ladronka vyrůstá sedm rodinných domů (čtyři vily a tři řadové domy) a dva bytové domy s 69 jednotkami – vše vybavené unikátním systémem udržitelných technologií zajišťujícím zdravé vnitřní prostředí.

Developer, jak, tak v interiéru instaluje např. rozvody pro energeticky úsporné chlazení pomocí aktivovaného betonového jádra, které se dosud využívalo spíše v kancelářském sektoru.

Nový projekt upoutá pozornost jak originální architekturou z dílny Podlipný Sladký architekti a moderním designem od studia Olgoj Chorchoj, tak i profesionálním krajinářským konceptem z ateliéru Flera. Kolaudace proběhne v květnu 2023.

PSALI JSME:
Praha bude mít novou rezidenční čtvrť za devět miliard korun

Projekt Císařská vinice již získal za svůj architektonický a ekologický přínos několik ocenění. Naposledy obdržel Cenu hlavního partnera (PRE) a Cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků v 19. ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2021 (ČEEP).

Porota u něj pozitivně hodnotila celkové řešení, které propojuje moderní architekturu, zdravé vnitřní prostředí a kvalitní energetickou koncepci, která zahrnuje i energeticky a ekonomicky šetrný způsob chlazení.

„V projektu použijeme například vytápění a chlazení stropem pomocí tzv. aktivovaného betonového jádra v kombinaci s tepelnými čerpadly systému země-voda,“ informoval produktový manažer JRD Petr Valeš.

PSALI JSME:
Stavební povolení loni v Praze získaly 1703 bytové budovy v rekordní hodnotě 35,5 mld. Kč

Podle dat realitního portálu Videobydleni.cz nyní poptávku po nákupu nemovitostí táhnou z 85 procent kupující s hotovostí. Zbylých 15 procent jsou bonitní lidé, kteří si za současných podmínek hypotéku mohou dovolit.

Home Portal, který po celé ČR poskytuje služby zejména zájemcům o novostavby, nově eviduje desítky projektů, které si menší developeři a investoři rozmýšlejí a chtějí do nich získat většího hráče. Na vině jsou až o třetinu rostoucí stavební náklady, rostoucí úrokové sazby a současná nejistota na realitním trhu.

Desítky menších investorů se kvůli rostoucím nákladům rozhodli svůj projekt prodat před zahájením stavebních prací. „Většinou jde o menší bytové projekty do dvaceti bytů, umístěných po celé republice,“ sdělil obchodní ředitel společnosti Home Portal Jan Vitvera.

PSALI JSME:
Sen o vlastním bydlení se v roce 2022 opět pro mnohé vzdálí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.