Equa bank se vloni propadl zisk více než o polovinu

Equa bank, vlastněná evropskou společností AnaCap Financial Partners, která vstoupila na tuzemský bankovní trh před osmi lety, včera oznámila své předběžné neauditované výsledky za rok 2020. Klíčový parametr, zisk, se podle oznámení banky meziročně propadl o 55 procent.
Equa bank se vloni propadl zisk více než o polovinu. Ilustrační foto: FAEI.cz

Z vyjádření Equa bank, které má redakce FAEI.cz k dispozici, vyplývá, že o propad se vloni postaralo jak úvěrové moratorium, tak zhoršený výhled ekonomiky. Ty si totiž vyžádaly zvýšenou tvorbou opravných položek k možným budoucím ztrátám z úvěrů. Zisk banky za loňský rok tak byl ovlivněn především tvorbou rezerv na půjčky z úvěrového moratoria.

„Zde se projevila i mimo jiné jistá procykličnost mezinárodních účetních standardů. Zvýšená tvorba opravných položek se následně odrazila ve vyšších rizikových nákladech, a tedy poklesem konsolidovaného zisku za rok 2020 – meziročně o 55 procent,“ uvedla banka. Její konsolidované provozní výnosy za rok 2020 ve výši dvou miliard korun zůstaly na úrovni historicky rekordního roku 2019.

PSALI JSME:
Equa bank poprvé v zisku

A teď ty lepší zprávy. Banka informovala, že počet jejích klientů se vloni meziročně zvýšil o 13 procent na 477 tisíc. Také bilanční suma banky zaznamenala meziroční nárůst o 15 procent a dosáhla tak 73 miliard korun. Z tiskové zprávy banky rovněž vyplývá, že její klienti vloni více vkládali, než si půjčovali: Celkový objem úvěrů se zvýšil o šest procent a přesáhl 49 miliard korun, zatímco objem vkladů vzrostl ke konci roku o šestnáct procent na více než 64 miliardy korun.

PSALI JSME:
Equa bank vzrostl trojnásobně konsolidovaný zisk

Zavřít reklamu ×
  1. Protože Řehák neustále tam drží Skrbkovou, která žije jen s nápadů jiných a prodává je za své. Je velmi hloupá a ředitel Řehák to stále nevidí.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru