Equa bank zvýšila v prvním čtvrtletí zisk o 54 % na 114 milionů korun

Equa bank v dvouciferném růstu hospodaření i v prvním čtvrtletí letošního roku – banka meziročně zvýšila zisk o 54 % na 114 milionů korun. Konsolidovaný zisk vzrostl o 24% na 102 miliony korun. Počet klientů se meziročně zvýšil o 18 % na 381 tisíc, bilanční suma přesáhla 56 miliard korun, informovala banka v tiskové zprávě.
Ke konci letošního prvního čtvrtletí Equa bank obsluhovala 381 tisíc klientů. Foto: FAEI.cz

„Do dvouciferného růstu ziskového hospodaření banky se promítl především zvýšený zájem klientů o spotřebitelské půjčky, ale také o běžné účty, a o digitální produkty, jakými jsou například naše moderní mobilní bankovnictví nebo online investice,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Equa bank Petr Řehák. Podle něj růst zisku pozitivně ovlivnily i rostoucí úrokové výnosy a efektivní řízení provozních nákladů.

Za první tři měsíce letošního roku vzrostla bilanční suma Equa bank v meziročním srovnání o 11 % na více než 56 miliard korun. Celkový objem úvěrů se meziročně zvýšil o 12 % a dosáhl téměř 42 miliard korun. Objem vkladů vzrostl meziročně o osm procent a dosáhl téměř 49 miliard korun. Čistý zisk Equa bank vzrostl meziročně o 54 % na 114 milionů korun, konsolidovaný zisk vzrostl o 24 % na 102 miliony korun. Ke konci letošního prvního čtvrtletí banka obsluhovala 381 tisíc klientů, což představuje meziroční nárůst o 18 procent.

PSALI JSME:
Když banka roste na úkor klientů

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konto pracovní doby. Neznáte? Možná se to už brzy změní

Poradna
Že vám ten pojem nic neříká? Možná hodně brzy se to změní. Konto pracovní doby je institut zavedený v zákoníku práce sice už 14 let, přesto jej domácí firmy zatím moc nevyužívaly. Jeho hlavní předností je, že zaměstnancům zajišťuje stálý plat a zaměstnavatelům umožňuje přidělovat práci flexibilně či nárazově. A to se především v době po pandemii může oběma stranám hodit.
Rolovat nahoru