ERV Evropská pojišťovna loni opět v plusu

Pandemie koronaviru poslala ERV Evropskou pojišťovnu, patřící do skupiny ERGO a Munich RE, v roce 2020 do červených čísel, resp. třímilionové ztráty. Loni se ale firmě podařilo dosáhnout pozitivního hospodářského výsledku. Ten byl, jak firma uvedla v tiskové zprávě, výrazně ovlivněn prodejem podílu v asistenčním Euro-Center Holding v rámci skupiny ERGO a rozpuštěním rezervy na nezasloužené pojistné spojené s tzv. Lex voucher.
ERV Evropská pojišťovna v období pandemie přišla jako první na trh s komplexním pojištěním rizik spojených s onemocněním covid-19 do všech zemí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zmíněný prodej podílu je podle pojišťovny pouze vnitřním zjednodušením vlastnické struktury Euro-Center Holding uvnitř skupiny ERGO a neovlivňuje reálné fungování asistenční služby, která i nadále sídlí v pražském Karlíně, pro české klienty. Celosvětová síť asistenčních Euro-Center, řízená z Prahy, podle údajů za rok 2019 každoročně vyřešila přes 160 tisíc případů po celém světě.

ERV Evropská pojišťovna v období pandemie přinesla klientům nové služby a produkty. Jako první přišla na trh s komplexním pojištěním rizik spojených s onemocněním covid-19 do všech zemí, bez ohledu na semafor ministerstva zahraničních věcí a vnitra. Zároveň uvedla nové cestovní pojištění SingleTrip.

PSALI JSME:
Dovolená v koronavirové sezóně. Pojištění uhradí léčbu covidu i storno letenek

„Dosáhnout obratu 686 milionů korun se nám podařilo právě díky novým službám, které jsme vyvinuli kvůli rizikům spojeným s covidem-19,“ informoval Štěpán Landík, člen představenstva ERV Evropské pojišťovny. Nejvyššího předepsaného pojistného dosáhla pojišťovna v roce 2019, kdy činilo 712 milionů korun.

Přestože s cestovním pojištěním od ERV Evropské vycestovalo loni do zahraničí o 42 procent osob méně, než v předcovidovém roce 2019, firma loni potvrdila postavení lídra na trhu cestovního pojištění a prohloubila spolupráci s největšími tuzemskými cestovními kancelářemi, mezi něž (abecedně) patří Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, Čedok, Exim, Fischer či Nev-Dama.

PSALI JSME:
Bezplatné storno kvůli covidu je novým standardem. Zákazníci přesouvají rezervace na jarní prázdniny

Průměrná výše škody vloni meziročně vzrostla o šest procent na 13,7 tisíce korun, oproti roku 2019 jde tak téměř o třicetiprocentní nárůst. „Růst cen za léčení v zahraničí stále pokračuje, vyšší než dříve je také průměrná cena stornovaných dovolených,“ konstatoval Landík.

V letech před pandemií koronaviru tvořily léčebné výlohy průměrně 65 procent všech škod z cestovního pojištění. V roce 2020 se poměr zcela obrátil, škody z léčebných výloh tvořily pouze 42 procent a naopak podíl storen vzrostl na více než polovinu. Během roku 2021 došlo k vyrovnání poměru v počtu škod za léčení a storno.

PSALI JSME:
Pandemie koronaviru zcela změnila strukturu škod z cestování

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Na čem závisí další oživení společnosti Meta?

Společnost Meta (dříve Facebook, pozn. red.), která od začátku roku vzrostla o více než 30 procent, oznámí ve středu, po uzavření trhu a zámořského času, své výsledky. Po téměř 80% propadu ze svého vrcholu v srpnu …

Akcionáři Monety schválili dividendu devět korun za akcii

V úterý proběhla valná hromada Moneta Money Bank, která patří mezi šestici největších v tuzemsku působících bank a která zároveň – jako jediná – není většinově vlastněna „matkou“ ze zahraničí. S tím samozřejmě …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.