ERV Evropská pojišťovna vloni s nejvyšším obratem v historii

ERV Evropská pojišťovna, patřící do skupiny ERGO a Munich RE, má za sebou další úspěšný rok. Celkem pojistila 1 231 825 klientů. Meziročně dosáhla šestiprocentního růstu předepsaného pojistného na 712 milionů korun, což je nejvyšší obrat v její historii. Rovněž potvrdila vedoucí pozici na tuzemském trhu cestovního pojištění s podílem 23 %.
ERV Evropská je lídrem na trhu cestovního pojištění. Letos ale koronavir s cestovním ruchem pořádně zamává. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Celý pojistný trh loni vzrostl o 5,7 % na 137 miliard Kč a byl tažen zejména neživotním pojištěním. Dle našeho odhadu rostl trh cestovního pojištění o pět až sedm procent. S naší pojišťovnou vycestovalo meziročně o pět procent lidí více,“ uvedl člen představenstva ERV Evropské pojišťovny Štěpán Landík. Počet škod pak vzrostl o deset procent a náklady na ně byly meziročně vyšší o 12 %.

Pojišťovna dlouhodobě sází na kvalitu svých služeb. Mezi ty hlavní patří vlastní non-stop asistenční služba, která je klíčová pro řešení vzniklých potíží v zahraničí.

„Klientům skupiny ERV je také k dispozici celosvětová síť asistenčních Euro-Center, řízená z Prahy, která každoročně vyřeší přes 160 tisíc případů po celém světě,“ řekl Landík. Průměrná výše škody v loňském roce přesáhla 10 tisíc Kč.

ERV Evropská pojišťovna si i v roce 2019 udržela pozici jedničky na trhu s cestovním pojištěním, kde má téměř čtvrtinový podíl. Pojišťovna je dlouhodobě velmi úspěšná v prodeji pojištění k zájezdům.

„Za své sedmadvacetileté působení si pojišťovna vybudovala silné postavení, díky kterému v současnosti spolupracuje s osmi z deseti největších cestovních kanceláří. A protože se vloni cestovním kancelářím velmi dařilo, dosáhla v této oblasti dobrých výsledků i ERV Evropská,“ konstatoval Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace pojišťovny.

PSALI JSME:
Uniqa získává společnosti AXA v Česku, Polsku a na Slovensku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB