ERV Evropská slaví 25 let na českém trhu. Ročně s ní vyrazí na cesty milion klientů

Historie pojišťovny sahá až do roku 1907, kdy Max von Engel založil v Budapešti první Evropskou cestovní pojišťovnu, která od roku 1993 obnovila činnost i v ČR. Během 25 let se stala jedničkou na trhu cestovního pojištění, která dnes pojistí kolem milionu klientů ročně. Spolupracuje s 9 z 10 největších cestovních kanceláří a v cestovním ruchu drží zdaleka největší tržní podíl v prodeji cestovního pojištění.

ERV Evropská pojišťovna v číslech

ERV Evropská za 25 let svého působení v ČR pojistila již více než 10 milionu klientů a jen v loňském roce vybrala na pojistném přes 560 milionů korun.

„Téměř třetinový meziroční nárůst přijatého pojistného a udržení ziskovosti – to je výsledek, na nějž je celý náš tým spolupracovníků přirozeně a právem hrdý,“ hodnotí loňský rok Vladimír Krajíček, předseda představenstva ERV Evropské pojišťovny.

ERV Evropská 15 let v řadě zvítězila v odborné soutěži TTG Travel Awards v kategorii „Nejlepší cestovní pojištění“ a desetkrát byla oceněna prvním místem v anketě Pojišťovna roku v kategorii „Specializované pojištění“. Od roku 2014 je dle vybraného pojistného jedničkou na trhu cestovního pojištění se zhruba pětinovým podílem. ERV Evropská spolupracuje s 9 z 10 největších cestovních kanceláří a hraje tak významnou roli i v cestovním ruchu.

Vy cestujete. My se staráme.

V ERV Evropské pracují přední specialisté na cestovní ruch i zdravotní péči v zahraničí. Díky jejich znalostem a mezinárodním zkušenostem může pojišťovna nabízet kvalitní služby rozmanitým klientům, cestovním kancelářím i firmám. Komplexní balíčky pojištění jsou sestaveny tak, aby nejlépe odpovídaly danému typu zahraniční cesty. Pro maximální bezpečí a klientský servis má pojišťovna vlastní asistenční službu, která např. jen v Praze zaměstnává více než 100 vyškolených odborníků. Asistenční centrála je všem klientům k dispozici z celého světa non-stop v češtině.

„Pro řešení nouzových situací kdekoli v místě pobytu provozuje skupina ERV celosvětovou sít 13 Euro-Center, řízenou z Prahy, která každoročně vyřeší přes 130 tisíc složitých případů klientů z celé řady zemí od Ruska až třeba po Portugalsko,“ říká ředitel obchodu a marketingu Ondřej Rušikvas.

Největší případy v historii ERV Evropské

V roce 2017 ERV Evropská vyplatila jedno z nejvyšších pojistných plnění ve své historii. Klient po mozkové příhodě zůstal měsíc v nemocnici v USA, z toho většinu času na JIP, a poté byl leteckou ambulancí převezen zpět do České republiky. Celkové náklady se vyšplhaly na 9,9 milionů korun.

Mezi nejdražší pojistné události patřila také léčba handicapovaného cyklisty, šestinásobného paralympijského šampiona, Jirky Ježka. Ten utrpěl mnohačetná zranění pří pádu v rámci závodu MS handicapovaných v americkém Greenville. Do „akce Ježek“ bylo zapojeno během 11 dnů 10 lidí, kteří museli udělat přes 250 úkonů, aby se závodník mohl vrátit do vlasti. „Celkové náklady na operace, léčbu v Americe a návrat domů se vyšplhaly na tři a půl milionu korun,“ doplňuje Ondřej Rušikvas.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Češi příliš nevěří ve schopnost svých partnerů hospodařit s penězi. Podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů a nedůvěra jde často tak daleko, že svým drahým polovičkám nejsou ochotni půjčit vůbec žádné peníze. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny, který mapuje finanční chování a návyky Čechů.

ČSOB: Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních podnikatelů a firem nezažije. Celá třetina z nich si o letošních prázdninách volno vůbec nevybírá. A z těch, co si pracovní oddech dopřejí, se jen 37 procent naplno věnuje odpočívání a vypouští práci z hlavy. Vyplývá to z analýzy trávení volného času v rámci …

Equa bank zvyšuje úročení spořicího účtu HIT na 1 % p.a.

Od 20. srpna 2018 zvyšuje Equa bank bonusový úrok u spořicího účtu HIT z nynějších 0,6 % p.a. na 0,8 % p.a. Se standardní úrokovou sazbou (0,2 %) tak mohou být vklady na tomto účtu zhodnoceny až 1 % p.a. Od počátku září navíc banka upravuje podmínky pro získání této bonusové sazby. Nově bude stačit v daném měsíci …

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru