ESSOX: Nejúspěšnější rok v historii

Skupina ESSOX v roce 2018 uzavřela na českém a slovenském trhu více než 84 000 smluv v celkovém objemu 8,77 miliard korun a profinancovala více než 24 000 vozidel.  V meziročním srovnání jde o čtrnáctiprocentní navýšení. Skupina o tom informovala v tiskové zprávě.
ESSOX je poskytovatelem značkového financování pro automobily značek Peugeot, Citroën a DS. Foto: Pixabay

„Z pohledu objemu financování i počtu uzavřených smluv byl rok 2018 jednoznačně nejúspěšnějším v historii naší společnosti,“ uvedla generální ředitelka skupiny ESSOX Jana Hanušová.

Velmi dobře si v ČR vedla obchodní linka financování automobilů, která v profinancovaných úvěrech meziročně rostla o 14 %, profinancováno bylo pět miliard korun.

I segment značkového financování vozů Peugeot, Citroën a DS na českém trhu zaznamenal nárůst objemu uzavřených smluv, a to o 19 % v porovnání s předchozím rokem. Pozadu nezůstala ani oblast neznačkového financování ojetých vozů s dvanáctiprocentním nárůstem. Stejným tempem rostlo i financování nových vozů.

ESSOXu se dařilo i v oblasti financování spotřebního zboží, kde společnost uzavřela v loňském roce 54,2 tisíc smluv v celkovém objemu 1,3 miliardy korun (meziročně + 9 %).

Na českém trhu nejrychleji rostl objem transakcí uskutečněných držiteli kreditních karet. Ti celkově čerpali úvěry v objemu 1,8 miliardy korun (meziročně + 25 %). Na slovenském trhu společnost ESSOX FINANCE, která se v roce 2018 soustředila na značkové financování Peugeot, Citroën a DS, poskytla úvěry v celkovém objemu 0,6 miliardy Kč.

PSALI JSME:
UniCredit rozjela e-shop s ojetinami. Jaké jsou další „bankovní autoportály“?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Německo: Optimistické PMI střídá pesimistické Ifo

Zatímco v pátek zveřejněné indexy německých nákupních manažerů (PMI) vyznívaly poměrně příznivě, pokud jde o vývoj průmyslu i služeb, dnešní Ifo tento optimismus značně ochlazuje. Zatímco trhy čekaly nárůst – byť …

Škoda Auto vloni v tuzemsku vyrobila přes 900 000 vozů

Společnost Škoda Auto v roce 2019 poprvé ve své dosavadní historii ve svých závodech v Mladé Boleslavi a v Kvasinách vyrobila více než 900 000 vozů. S celkem 910 000 vozy česká automobilka o 2,25 % překročila …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru