ESSOX posiluje ve financování „zelených projektů“

Společnost ESSOX významně posílila svou orientaci na financování komplexních projektů v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie. Právě ve schopnosti financovat komplexní projekt – tedy od poradenství a zpracování projektu, přes nákup technologií a jejich instalaci, až po doplňkové služby, jako je pojištění – je nabídka společnosti ESSOX na českém trhu jedinečná.

Nová strategie společnosti ESSOX navazuje na letité zkušenosti s financování energeticky úsporných projektů pro klienty Skupiny ČEZ. Přináší rozvoj především v oblasti elektromobility, kde již ESSOX podepsal smlouvy o spolupráci se společnostmi ČEZ ESCO a OIG Power (startup pro řešení chytrých bateriových uložišť).

ESSOX vidí blízkou budoucnost především v oblasti využití elektromobilu v rodině coby druhého automobilu, typicky pro jízdy v okolí bydliště, kde vystačí současné kapacity baterií automobilů a zároveň je lze efektivně dobíjet zelenou energií, kterou klienti získají například z vlastních fotovoltaických panelů.

„ESSOX je lídrem v oblasti financování automobilů na českém trhu. Má proto obrovský potenciál přispět k přeměně vozového parku v Česku tak, aby byly ekologické dopady automobilové dopravy co nejnižší,“ uvádí Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. „Poskytnutím úvěru na koupi elektromobilu však naše služby zdaleka nekončí. Díky strategickým partnerstvím a dlouholetým zkušenostem dokážeme profinancovat projekt komplexní elektromobility pro domácnosti i firemní zákazníky.“

Nová koncepce umožní klientům společnosti ESSOX získat na jednom místě poradenství, financování projektu i doplňkové služby, jako je pojištění. Nová produktová řada umožní financovat veškeré součásti, které jsou nezbytné pro komplexní pojetí elektromobility – fotovoltaické panely, bateriová uložiště, elektromobily, elektrické motocykly, ale i kola s elektrickým pohonem.

Nabídka společnosti ESSOX bude určena domácnostem i firemním zákazníkům, ve spolupráci se Skupinou Komerční banky pak i velkým korporacím a municipalitám.

Společnost ESSOX je jednou z vedoucích nebankovních finančních institucí v České republice. V roce 2017 uzavřela s klienty víc než 86 tisíc smluv v celkovém objemu takřka 7,7 miliardy korun. Meziročně tak vzrostl objem financování o 20 %. V letošním roce oslaví společnost ESSOX 25 let od svého vzniku.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru