Evropský „průzkum naděje“. Zúčastníte se? Čas je do konce listopadu

Psychologický ústav Masarykovy univerzity nabízí do konce listopadu všem uživatelům českého internetu (doslova) možnost zúčastnit se anonymně mezinárodního (evropského) výzkumu s názvem Barometr naděje, který si klade za cíl zmapovat náladu a budoucí očekávání populace České republiky a porovnat výsledky s několika dalšími evropskými národy.

Průzkum Barometr naděje od roku 2009 každoročně pořádá švýcarská Asociace pro budoucí studie. Reprofoto: timesofmalta.com

Průzkum Hope Barometer (Barometr naděje) od roku 2009 každoročně pořádá švýcarská Asociace pro budoucí studie (Swiss Future), která existuje od roku 1970. Loňského „průzkumu naděje“ se zúčastnilo více než 30 tisíc Evropanů, téměř třetinu účastníků přitom představovali obyvatelé Švýcarska.

Vedoucím projektu barometru je Dr. Andreas Krafft, který přednáší na univerzitě v St. Gallen
Vedoucím projektu barometru je Dr. Andreas Krafft, který přednáší na univerzitě v St. Gallen

Vedoucím projektu „barometru“ je předseda asociace Dr. Andreas Krafft, který přednáší na univerzitě v St. Gallen, na české straně je odpovědnou osobou docentka Alena Slezáčková z brněnské Masarykovy univerzity. Vedle zmíněných dvou vysokých škol se Barometru naděje účastní ještě další tři univerzity a jejich profesoři a lektoři ze tří evropských států: Malty, Francie (Rennes) a Polska (Bydhošť).

Barometr naděje, kterého se můžete zúčastnit zde, klade respondentům otázky z řady oblastí života. Snaží se například zjistit, co bude pro lidi v příštím roce důležité v osobním a pracovním životě, z čeho čerpají naději pro svůj život, jak k životu přistupují a jak si myslí, že v něm dokážou obstát.

Pokud kliknete na odkaz průzkumu, připravte se na několik set dalších kliknutí myší a na další desítky minut, pokud budete chtít na všechno odpovědět poctivě. Odpovědi na otázky současně v mnoha případech nabídnou účastníkům průzkumu i jakousi inventuru jejich přístupu k životu. Odpovědi je dobré si předem promyslet, protože dotazník např. neumožňuje vrátit se zpět.

To ale není zdaleka jediný „technický“ nedostatek průzkumu. Pokud byste např. už na jeho začátku očekávali věkovou kontrolu nebo jiné věkové omezení, jste mimo. Vědci prostě přemýšlejí jinak, takže u některých odpovědí třeba chybí ta možnost, která odpovídá vaší situaci. Třeba pokud jste rentiér nebo podnikatel.

Tou nejzásadnější technickou výtkou ale je, že zvolený systém průzkumu umožňuje, aby z jedné IP adresy odpovídal jeden respondent vícekrát, aniž by byl reálně ověřen jeho věk, nebo aby mu byla odepřena vícečetná účast v průzkumu.

První výsledky průzkumu budou známy na přelomu roku. Výsledky podle tiskové zprávy brněnské univerzity mimo jiné odhalí, co pro splnění svých přání a potřeb děláme, jak souvisí naděje se zdravím, co zvyšuje štěstí a harmonii v životě a jak si stojíme v porovnání s ostatními národy.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Jak Češi vnímají nevidomé?

Většina z nás nemá konkrétnější představu o tom, jak se žije zrakově postiženým. A většinou nemáme ani ponětí o tom, kolik lidí s tímto handicapem mezi námi žije. Podle údajů Světové zdravotnické organizace je na …

Nobelova cena za ekonomii oceňuje boj s chudobou

Nobelovu cenu za ekonomii má po včerejšku 84 lidí, stále živých či již zemřelých. Počet žen mezi nimi se rozrůstá z jedné na dvě. V příštích letech jich zřejmě bude dále přibývat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru