Exkluzivní záběry z výroby nového vozu v kolínské automobilce

Obrazem
Toyota v úterý slavnostně stáhla ve své kolínské automobilce plachty z nového městského vozu Aygo X (čte se Cross, pozn. aut.). Jeden vůz dostala kolínská nemocnice, která ho bude využívat pro domácí péči, druhý si odvezli manželé, jimž se poštěstilo být vůbec prvními zákazníky. Podívejte se na záběry přímo z výroby nového modelu.
Japonský prcek aygo vyrostl v kompaktní crossover na platformě yarisu. Foto: FAEI.cz/autor

Podle ředitele Toyoty Česká republika Martina Pelešky si Aygo X od února objednalo více než tři sta klientů. Auto stojí od 327 tisíc, v nejlepší výbavě 450 tisíc. S akčními nabídkami se lze dostat o desítky tisíc níž. Vůz byl poprvé představen loni v listopadu. Teď už jede výroba na plno.

Aygo X je na první pohled větší, než jeho předchůdce, což byl opravdu prcek. Nové Aygo měří 3700 mm na délku, 1740 mm na šířku, 1510 mm na výšku a rozvor je 2430 mm. Objem „kufru“ je 231 litrů. Vozidlo stojí na upravené platformě vozu Toyota Yaris.

Motor je jednolitrový zážehový atmosférický tříválec s přímým vstřikováním paliva, dodává se jednotně u všech variant výbavy. Jeho nejvyšší výkon je 53 kW (72 k) a 93 Nm točivého momentu. Převodovka je buď manuální pětistupňová, nebo automatická.

Foto: FAEI.cz/autor

PSALI JSME:
Toyota se inspirovala v americkém supermarketu

Zavřít reklamu ×
  1. Aut budou mimo okruh zájmu nákupu….Nyní bude potřeba „zvládnout“ poplatit energie,pohonné hmoty,drahé potraviny atd. Nové auto je v této době jaksi mimo zájem.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Evropský automobilový trh na novém minimu

Ani dva roky po začátku pandemie se automobilovém trhu nedaří odrazit ode dna. Dá se hovořit o recesi tohoto odvětví, za kterým ovšem není slabá poptávka, ale přetrvávající problémy s dostupností povětšinou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.