Firmy chtějí stále výkonnější zaměstnance

Jak být efektivnější? V posledních letech je stále markantnější tlak na to, aby rozvoj a vzdělávání zprostředkované zaměstnavatelem prokazatelně vedlo ke zvýšení výkonnosti. S tím jde ruku v ruce trend validního měření a analyzování efektivity vykonané práce. Zaměstnavatelé mají dnes k dispozici nepřeberné množství nástrojů a technologií, jak mapovat výkonnost zaměstnanců, případně jak rozvíjet a posilovat jejich efektivitu.

Je logické, že manažeři budou mít jiné potřeby než řemeslníci. Ovšem právě manažerova rozhodnutí ovlivní firmu jako celek. Manažer zodpovídá za chod organizace, řídí a provozuje ji v zájmu vlastníků a veškeré činnosti provádí ve snaze o dlouhodobou prosperitu a rozvoj. Musí mít vizi a přehled o současné situaci, musí umět správně komunikovat a systémově myslet. Ideální manažer se chová vždy eticky, umí se pro danou věc nadchnout a být vzorem pro ostatní. Nebojí se změn a v neposlední řadě na sobě neustále pracuje a je ochotný se celoživotně vzdělávat.

„Vzdělávání a rozvoj manažerů jsou důležitými body pro zvyšování konkurenceschopnosti celé firmy. V dnešní době se však nejedná pouze o rozšiřování odborné kvalifikace, ale je potřeba věnovat pozornost i formování osobnosti, chování a sociálním oblastem života, které představují například partnerské vztahy, trávení volného času a seberealizaci,“ říká ředitel vzdělávacího institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Na zaměstnance jsou bez ohledu na jejich pracovní pozici kladeny stále větší nároky. Zaměstnavatelé očekávají vysokou kvalifikaci, samostatnost, vysokou míru odpovědnosti, kreativitu, neustálé zvyšování míry nasazení a iniciativu. Zaměstnanec dnes již nevystačí s vědomostmi, které nabyl během studia. Příkladem může být nebývalý rozvoj užití nových technologií. Za poslední dekádu se nové technologie staly součástí téměř každé pracovní pozice. Nevyhýbá se tedy ani lidem v předdůchodovém či důchodovém věku.

Čeští zaměstnavatelé přitom neodmítají možnost financování vzdělávacích kurzů jako součást benefitního zaměstnaneckého systému. Institut CEMI si nechal vyhotovit renomovanou agenturou IPSOS průzkum mezi českými vlastníky firem. Z průzkumu vyplynulo, že by do vzdělání podřízeného (za kalendářní rok) nejčastěji investovali částku v rozmezí 30.001 až 70000 korun. Méně než 30.000 korun by do svých pracovníků vložilo 23 %, naopak větší obnos je ochotno zaplatit téměř 40 % dotázaných (70.001 až 100.000 korun tvoří 20 % a 100. 001 až 150.000 korun 19 %).

Vzdělávací institut CEMI poskytuje do 31. července 2016 v rámci oslav pátého výročí vzniku všem zájemcům výjimečné slevy – školné ročního online programu MBA či LLM je možné získat již od 85 tisíc korun bez DPH. Zájemci mohou volit celkem z devíti studijních oborů, které jsou vyučovány v českém či anglickém jazyce odborným týmem lektorů, který studentům předává své dlouholeté manažerské zkušenosti z praxe.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Iniciativa 202020: Občané mají mít právo na digitální služby státu

Iniciativa 202020, za kterou stojí ICT Unie a další profesní či zaměstnavatelská sdružení a asociace, představila poslancům návrh zákona o právu na digitální služby. „Stát nemá být lidem nadřazený, ale má jim sloužit. Proto chceme zásadní změnu fungování státní správy, která dá občanům a firmám vymahatelná práva …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Bytové domy ničí lidé bez kompetence žít ve svobodné společnosti

Rozhovor
V panelácích a činžácích žije většina Čechů. Některá místa jsou pěkná a domy jsou udržované, ale pro řadu lidí jsou noční můrou sousedé. Ti, kteří devastují společné prostory včetně jejich okolí a neplatí poplatky. Jejich vymáhání je marné, byť tyto lidé mají příjmy. Třeba od státu. A zákony pro správu bytových družstev jsou tak složité, že přibývá domů, kde se nenajde nikdo, kdo by to chtěl dělat. O tom všem v …
Rolovat nahoru