Firmy komplikovaně hledají kvalitní odborníky. Profinaut je nabídne rychle a spolehlivě

Firmy si stěžují, že nejsou kvalitní lidé. Ekonomové upozorňují, že právě nedostatek kvalifikovaných pracovníků napříč obory začal být pro českou ekonomiku limitující. Proto společnost LMC ve spolupráci s inovační agenturou Direct People spustila službu Profinaut, která tento problém umí firmám rychle a snadno vyřešit.

Profinaut je v podstatě databáze prověřených odborníků a profesionálů z nejrůznějších oborů, kteří mají zájem o flexibilní formy spolupráce. Tito lidé jsou připraveni okamžitě se zapojit do projektů. Čekají jen na zavolání manažera firmy, který chce jejich odbornosti využít. Náborový proces se tak firmám namísto standardních dvou až třech měsíců může zkrátit na pouhých pět minut a jeden telefonát.

SNADNO, RYCHLE, BEZ REGISTRACE A POPLATKŮ…

Celý proces funguje velmi jednoduše. Manažerovi, který potřebuje doplnit tým o nějakého odborníka, stačí, aby si stáhl aplikaci (existuje jak pro Android, tak pro iOS) a bez jakékoli registrace a zcela zdarma začal hledat v přehledné databázi Profinautů. A pak je třeba už jen zavolat a domluvit s vybraným odborníkem spolupráci. V tuto chvíli je v databázi více než 500 Profinautů se 130 odbornostmi a jejich služeb využívá přes 50 firem. Většina Profinautů má navíc přes 10 let zkušeností, takže není problém najít člověka i na ty nejseniornější pozice.

PROFINAUTEM JEN NA DOPORUČENÍ

„Firmy oceňují, že Profinauty se mohou stát jen ti, kdo dostanou do sítě pozvání. A ten, kdo je tam pozve, se zaručuje za jejich odbornost a schopnosti. Nestačí totiž být s dotyčným kamarád, ale musí s ním mít reálnou zkušenost, doložitelnou spolupráci. Firmám tak odpadá nutnost prověřovat dovednosti lidí, které chtějí najmout, a celý proces náboru se tím ještě více zrychluje,“ uvedl Michal Kalousek z Direct People, která projekt vývoje služby řídí.

Společnosti, které už zkušenosti s Profinautem mají, potvrzují, že je překvapilo, jak snadné a rychlé to je. „Potřeboval jsem rychle najít nového dodavatele webu a CMS, a tak jsem zkusil Profinauta. Experta jsme sehnal v podstatě za tři minuty. Vybral jsem si profil a dotyčnému napsal sms. Hned jsme se dohodli, a bylo po problému,“ líčí svou zkušenost s Profinautem Michal Kardaš z Outboxers.

JEDNOU BUDEME PROFINAUTY VŠICHNI

Cílem projektu, který byl spuštěn před dvěma měsíci, je změnit pracovní návyky na českém trhu a ukázat firmám, že experty do projektů je možné získat i jinak než klasickým a často zdlouhavým náborovým procesem. Profesionálů na volné noze (konzultanti, programátoři, lektoři, grafici, …) přibývá po celé Evropě. Nejrychleji rostou Slovinsko, Polsko, Finsko a ani Česká republika nezůstává v tomto trendu pozadu: mezi roky 2005 a 2014 jich tady přibylo 27 %, a celkem jich je nyní více než 130 000. (Zdroj: Analýza LMC 2016, zejm. Eurostat.).

„Z průzkumů jasně vyplývá, že mladí v ČR chtějí mnohem větší flexibilitu a jen necelých 30 % preferuje stálý a plný pracovní poměr. Avšak realita tuzemského pracovního trhu tento trend nijak nereflektuje, jen 6 % nabídek práce umožňuje zkrácený úvazek. Proto jsme přišli s Profinautem,“ uvedl Adam Hazdra z LMC.

ČESKÁ REPUBLIKY, POLSKO A DALŠÍ TRHY

Kromě České republiky byl Profinaut spuštěn i v Polsku a chystá se i na další trhy. Dlouhodobým cílem je mít jednu databázi seniorních expertů, kteří budou moci pracovat i na zahraničních projektech. „Protože pracovní trhy přestávají mít hranice a lidé chtějí mít čím dál větší volnost a nabírat zajímavé zkušenosti. Situaci výstižně popsali v jednom článku v Guardianu: naši rodiče měli jedno zaměstnání po celý život, my jich máme v průměru šest a naše děti jich budou mít šest najednou,“ doplňuje Michal Kalousek z Direct People.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru