Francouzská Hello bank! v Česku končí

V pondělí 3. dubna umístila bankovní skupina Hello bank! na svůj web oznámení o ukončení své činnosti na našem trhu. Přívětivá banka s úrokem 4,5 procenta na spořicím a poměrně příznivým jedním procentem na běžném účtu se rozhodla odejít postupně. Prvním krokem je, že přestane otevírat nové účty a úvěry.
Hello bank! spadající pod francouzskou bankovní skupinu BNP Paribas oznámila ukončení své činnosti na českém trhu. Prvním krokem je, že přestane otevírat nové účty a úvěry. Ilustrační foto: FAEI.cz

Oznámení BNP Paribas o zahájení procesu pozastavení své činnosti v České republice, kde působí šest let pod obchodní značkou Hello bank!, je dle vyjádření banky „výsledkem řešení po důkladné analýze všech možností dostupných příležitostí na českém trhu v zájmu klientů, partnerů i zaměstnanců“.

Klienti banky zatím mohou své produkty využívat bez omezení a o dalších krocích je bude banka teprve informovat. Tím dalším krokem by měla být výpověď smlouvy. „Prioritou zůstává kontinuita bankovních služeb a obchodu pro naše klienty a partnery, která bude samozřejmě zajištěna až do úplného vyrovnání všech smluvních závazků. Vklady budou dál úročeny dle platných podmínek,“ uvedla banka.

PSALI JSME:
Bude francouzská Hello Bank štikou v českém rybníku?

Ukončení bankovních služeb Hello bank! v Česku má proběhnout během několika měsíců. I když banka ve svém stanovisku hovoří o řízeném odchodu z našeho trhu, zřejmě jde o překotnější rozhodnutí. Jinak by se v internetovém bankovnictví neptala svých zákazníků, zda by banku doporučili svým známým a kolegům případně jestli internetové bankovnictví Hello bank! považují za nejlepší, s jakým se kdy setkali.

Nezmizelo ani březnové oznámení o úpravách smluvní dokumentace platných od 10. května 2023. To o „dlouho plánovaném a řízeném“ odchodu, jak banka uvádí ve své interní poradně pro klienty, nic nenapovídá. Spekulace, že jde o důsledek razie francouzské policie v mateřské BNP Paribas kvůli podezření na praní špinavých peněz a daňové úniky, zřejmě budou nyní hodně populární.

V roce 2019 banka evidovala 420 tisíc klientů, poslední dostupný údaj hovoří o 343 tisících klientů, které čeká v průběhu následujících měsíců doporučený dopis s výpovědí, která bude obsahovat dvouměsíční výpovědní lhůtu a datum technické výpovědi účtu. I ve výpovědní lhůtě je ale možné účet používat.

PSALI JSME:
Vyzkoušeli jsme založení spořicího účtu u Hello bank. Největší slabinou je jeho zabezpečení

Podle počtu klientů není Hello bank! ani zdaleka nejmenší na trhu, ale pode bilanční sumy těsně nad deseti miliardami korun zřejmě ano. Zisk za minulý rok banka ještě nezveřejnila, ale v roce 2021 to bylo jen 34,5 milionu korun. To může být jeden z hlavních důvodů, proč se obří bance BPN Paribas s kapitalizací 411 miliard eur, tedy přes devět bilionů korun aneb našich čtyř státních rozpočtů, nechce v Česku dál investovat.

V zákulisí zřejmě probíhá jednání o možném převzetí aktiv Hello bank! nějakou jinou bankou, jinak by svým klientům zároveň nesdělila, že „hledá alternativní nabídku spořicího účtu na českém trhu, který si budou moci výhodně otevřít“.

PSALI JSME:
Korporátní kultura Hello bank! aneb O kohoutkovi a slepičce

Zavřít reklamu ×
  1. Pádem obří banky Silicon Valley bylo spuštěno domino krachů bank. Když padne tak velká banka, tak jich stáhne sebou více. To se už nedá zastavit, další pády bank budou následovat.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nvidia hvězdou letošního roku

Společnost Nvidia i nadále vyráží dech a zastínila ostatní jako jednoznačná hvězda roku 2023, která od začátku roku raketově vzrostla o úžasných více než 180 procent. Nechává Metu v prachu a s neuvěřitelným 119% …

České banky mají za loňský rok rekordní zisky

Zisk bank a spořitelen v Česku loni poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 miliard korun, když dosáhl úrovně 102,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnila Česká národní banka. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB