Franklin Templeton prý zvažuje spuštění altcoinového fondu

Celosvětový správce aktiv, společnost Franklin Templeton, údajně zvažuje spuštění nového fondu zaměřeného na altcoiny mimo bitcoin a ethereum. Vyplývá to z informací společnosti eToro od informačních zdrojů obeznámených s touto záležitostí.
Celosvětový správce aktiv, společnost Franklin Templeton, údajně zvažuje spuštění nového fondu zaměřeného na altcoiny mimo bitcoin a ethereum. Ilustrační foto: Pixabay.com

V tuto chvíli není jasné, které kryptoměny budou do tohoto nového fondu zahrnuty, nicméně správce aktiv si nedávno pochvaloval růst kryptoměny Solana.

Fond bude určen pro institucionální investory a zajímavé je, že bude nabízet také odměny za tzv. staking (spočívá v uzamčení jednotek kryptoměny, kterou vlastníte, abyste je zhodnotili a získali určité výhody, pozn. red.).

Společnost Franklin Templeton je celosvětový správce aktiv. Ilustrační foto: Coolcaesar – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=122680720

Společnost Franklin Templeton již nabízí bitcoinové spotové ETF (EZBC) se spravovanými aktivy v hodnotě přibližně 430 milionů dolarů.

Nyní čeká na vyřízení podané žádosti o ethereové spotové ETF (burzovně obchodovaného fondu, pozn. red.) u Americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC).

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB