GSK podpořila další desítky žen, které se chtějí osamostatnit a začít podnikat

Právě vyvrcholil v pořadí už 7. ročník projektu Inicio pro ženy, který má ženám usnadnit vstup do podnikání. Sérií přednášek, seminářů i praktických workshopů z prostředí byznysu tentokrát prošlo 22 žen. Mentory jim kromě jiných byli i zástupci společnosti GSK, která je zároveň i generálním partnerem celého projektu.

Podnikatelské sny berou rychle za své ve chvíli, kdy je lidé začnou realizovat a nemají k tomu potřebné informace. Důkazem toho jsou provozovny, které vydrží otevřené sotva pár měsíců. Jedním z typických podnikatelských snů, který se nejeví nijak komplikovaně, je například provoz kavárny. Jenže opak je pravdou. Je potřeba vyznat se nejen v oboru samotném, ale také proniknout do účetnictví, marketingu, personálních záležitostí a dalších důležitých témat. Jinak se pokus postavit se na vlastní nohy může snadno stát pádem na samé dno s nepříjemnými následky na psychice i bankovním účtu.

Účastnice projektu Inicio pro ženy mohou díky mentorům získat cenné informace a tím pádem i konkurenční výhodu. Během vzdělávacího cyklu se mohou připravit na všechny možné překážky, nastavit a upravit své podnikatelské plány a především je konzultovat se zkušenějšími. „Většina účastnic jde do podnikání se záměrem dělat to, co je v životě baví, v čem nachází smysl a pro co mají vášeň. Jindy pomáháme těm, které se ocitly ve složité životní situaci a podnikání je pro ně cesta k nezávislosti. Jsme proto rádi, že je na této nesnadné cestě provází zkušení lidé,“ uvádí zakladatelka projektu Inicio pro ženy Petra Janíčková.

Autorky tří nejzdařilejších podnikatelských plánů získávají kromě nově nabytých vědomostí i roční mentoring zajišťovaný sdružením MINERVA21. Letošními výherkyněmi jsou Alexandra Flašarová s projektem AF-RÓ makronky, Pavla Grigorie s projektem Cafe Jinak a Petra Šindlářová s projektem krejčovství Chique. „Myšlenka podpořit a motivovat ženy, které se rozhodly udělat změnu ve svém profesním životě a začaly podnikat, nás zaujala už před lety. Projekt navíc vnímáme mnohem komplexněji, protože když žena dělá to, co ji baví, pozitivně to ovlivňuje i její osobní život. A právě synergie těchto dvou provázaných součástí života je tématem i v naší společnosti. Proto jsme tradičním a hrdým partnerem všech sedmi dosavadních ročníků,“ komentuje Libuše Kyzlinková, Communication and Corporate Affairs Director GSK.

Díky svému dlouholetému působení ve vrcholném managementu dokázala Libuše Kyzlinková odhalit slabiny předložených podnikatelských záměrů a pomohla účastnicím projektu definovat možnosti dosažení stanovených cílů. Všechny adeptky ocenily i semináře o marketingu, účetnictví a daňové problematice, seznámily se se základy příprav rozpočtů a finančních plánů, možnostmi průzkumu trhu nebo prodejními dovednostmi. To vše bylo možné realizovat i díky dalším zaměstnancům GSK a nezávislým profesionálům, kteří se rádi podělili o své know-how. Zároveň společnost poskytla zázemí pro vzdělávací bloky a celý projekt finančně podpořila.

Celkem už projektem Inicio pro ženy prošlo na 150 žen a řada z nich se na trhu úspěšně uchytila. V současné době už se mohou zájemkyně o vstup do světa byznysu hlásit do 8. ročníku, který začne v lednu 2019. Přihlašovací formulář je dostupný na adrese www.inicioprozeny.cz. Generálním partnerem bude opět společnost GSK.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Česká spořitelna zvyšuje úrokové sazby u hypoték

„S ohledem na rostoucí cenu peněz na trhu Česká spořitelna od 22. října mírně zvyšuje úrokové sazby u hypoték,“ říká Radek Vachulka, manažer hypoték České spořitelny a dodává: „Nadále platí, že největší poptávka ze strany žadatelů je o hypoteční úvěry s dlouhodobou fixací. Hypotéky s fixací na 8,10,15 respektive …

Zbývající budovy projektu Palmovka Open Park zkolaudovány

Nový administrativní projekt Palmovka Open Park má za sebou další krok k plnému otevření. V minulých dnech úspěšně prošla kolaudačním řízením druhá kancelářská budova – Palmovka Open Park 3 a rekonstrukce průmyslové haly – Palmovka Open Park 0. Nyní se začnou do nových prostor stěhovat první nájemci. Palmovka Open …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru