GSK podpořila další desítky žen, které se chtějí osamostatnit a začít podnikat

Právě vyvrcholil v pořadí už 7. ročník projektu Inicio pro ženy, který má ženám usnadnit vstup do podnikání. Sérií přednášek, seminářů i praktických workshopů z prostředí byznysu tentokrát prošlo 22 žen. Mentory jim kromě jiných byli i zástupci společnosti GSK, která je zároveň i generálním partnerem celého projektu.

Podnikatelské sny berou rychle za své ve chvíli, kdy je lidé začnou realizovat a nemají k tomu potřebné informace. Důkazem toho jsou provozovny, které vydrží otevřené sotva pár měsíců. Jedním z typických podnikatelských snů, který se nejeví nijak komplikovaně, je například provoz kavárny. Jenže opak je pravdou. Je potřeba vyznat se nejen v oboru samotném, ale také proniknout do účetnictví, marketingu, personálních záležitostí a dalších důležitých témat. Jinak se pokus postavit se na vlastní nohy může snadno stát pádem na samé dno s nepříjemnými následky na psychice i bankovním účtu.

Účastnice projektu Inicio pro ženy mohou díky mentorům získat cenné informace a tím pádem i konkurenční výhodu. Během vzdělávacího cyklu se mohou připravit na všechny možné překážky, nastavit a upravit své podnikatelské plány a především je konzultovat se zkušenějšími. „Většina účastnic jde do podnikání se záměrem dělat to, co je v životě baví, v čem nachází smysl a pro co mají vášeň. Jindy pomáháme těm, které se ocitly ve složité životní situaci a podnikání je pro ně cesta k nezávislosti. Jsme proto rádi, že je na této nesnadné cestě provází zkušení lidé,“ uvádí zakladatelka projektu Inicio pro ženy Petra Janíčková.

Autorky tří nejzdařilejších podnikatelských plánů získávají kromě nově nabytých vědomostí i roční mentoring zajišťovaný sdružením MINERVA21. Letošními výherkyněmi jsou Alexandra Flašarová s projektem AF-RÓ makronky, Pavla Grigorie s projektem Cafe Jinak a Petra Šindlářová s projektem krejčovství Chique. „Myšlenka podpořit a motivovat ženy, které se rozhodly udělat změnu ve svém profesním životě a začaly podnikat, nás zaujala už před lety. Projekt navíc vnímáme mnohem komplexněji, protože když žena dělá to, co ji baví, pozitivně to ovlivňuje i její osobní život. A právě synergie těchto dvou provázaných součástí života je tématem i v naší společnosti. Proto jsme tradičním a hrdým partnerem všech sedmi dosavadních ročníků,“ komentuje Libuše Kyzlinková, Communication and Corporate Affairs Director GSK.

Díky svému dlouholetému působení ve vrcholném managementu dokázala Libuše Kyzlinková odhalit slabiny předložených podnikatelských záměrů a pomohla účastnicím projektu definovat možnosti dosažení stanovených cílů. Všechny adeptky ocenily i semináře o marketingu, účetnictví a daňové problematice, seznámily se se základy příprav rozpočtů a finančních plánů, možnostmi průzkumu trhu nebo prodejními dovednostmi. To vše bylo možné realizovat i díky dalším zaměstnancům GSK a nezávislým profesionálům, kteří se rádi podělili o své know-how. Zároveň společnost poskytla zázemí pro vzdělávací bloky a celý projekt finančně podpořila.

Celkem už projektem Inicio pro ženy prošlo na 150 žen a řada z nich se na trhu úspěšně uchytila. V současné době už se mohou zájemkyně o vstup do světa byznysu hlásit do 8. ročníku, který začne v lednu 2019. Přihlašovací formulář je dostupný na adrese www.inicioprozeny.cz. Generálním partnerem bude opět společnost GSK.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Atopická dermatitida není pouhá vyrážka

Startující projekt zaměřený na podporu osvěty o atopické dermatitidě upozorňuje na tíživé životní situace lidí s výskytem tohoto chronického onemocnění. Prostřednictvím krátkých videí se široká veřejnost seznámí se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru