bool(false)

GSK se dohodla se společností Novartis na odkupu jejího podílu v divizi Consumer Healthcare

Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, oznámila, že se společností Novartis dospěla k dohodě o odkupu jejího 36,5% podílu ve společném podniku Consumer Healthcare za 9,2 mld. liber. GSK se tak stává výhradním vlastníkem této divize.

Společný podnik Consumer Healthcare vznikl v rámci třídílné transakce mezi společnostmi GSK a Novartis, kterou akcionáři schválili v roce 2014. Tržby divize Consumer Healthcare společnosti GSK v loňském roce dosáhly 7,8 mld. liber.

„Navrhovaná transakce reaguje na jednu z našich klíčových priorit v oblasti alokace kapitálu a akcionářům GSK umožní využít v plné výši hodnotu jedné z nejdůležitějších světových divizí Consumer Healthcare. Transakce podle očekávání podpoří upravené příjmy a cash flow skupiny a pomůže ke zlepšení výkonnosti. Zároveň nám umožní naplánovat také další využití kapitálu v prioritních oblastech, zejména pokud jde o výzkum a vývoj ve farmacii,“ uvedla v oficiálním prohlášení Emma Walmsley, generální ředitelka GSK.

Transakce podle očekávání přispěje k růstu výnosů v roce 2018 a následně k posílení tvorby cash flow. „Tyto finanční přínosy spolu s možností uvádět na trh nové výrobky a s očekávanými zlepšeními v provozní oblasti ještě více posílí důvěru společnosti GSK v její schopnost splnit cíle naplánované do roku 2020 a efektivně investovat do dalších priorit celé skupiny,“ přiblížil dále Pavel Behenský, generální ředitel české pobočky GSK Consumer Healthcare.

Divize Consumer Healthcare společnosti GSK má dobré předpoklady pro růst tržeb a výnosů. V čele jednotlivých kategorií stojí silné značky a společnost klade velký důraz na inovace založené na vědeckých poznatcích a zlepšení efektivity. Provozní marže se podle očekávání do roku 2022 přiblíží hodnotám kolem 25 % (při konstantním měnovém kurzu roku 2017).

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

95 % lidí netuší, že ohrožují bezpečnost svých osobních údajů přihlašováním do veřejných WiFi sítí. V létě je využíváme nejčastěji.

Léto je dobou, kdy cestujeme, jsme delší dobu vzdálení od svých domácích a pracovních sítí, a tak častěji využíváme veřejné WiFi. Bezplatný bezdrátový přístup k internetu je k dispozici v hotelech, na letištích, v celé řadě restaurací i ve veřejných prostorech a dopravních prostředcích a jeví se jako skvělá …

Klienti skupiny ČSOB v Chorvatsku ušetří při placení kartou

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mohou výrazně ušetřit, pokud budou v Chorvatsku platit za zboží a služby bezhotovostně. Banka bude držitelům karet Mastercard v červenci účtovat zvýhodněný kurz. Plná nádrž paliva tak díky placení kartou bude například stát v přepočtu 2502 korun, což je o 127 korun méně než při …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru