GSK se dohodla se společností Novartis na odkupu jejího podílu v divizi Consumer Healthcare

Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, oznámila, že se společností Novartis dospěla k dohodě o odkupu jejího 36,5% podílu ve společném podniku Consumer Healthcare za 9,2 mld. liber. GSK se tak stává výhradním vlastníkem této divize.

Společný podnik Consumer Healthcare vznikl v rámci třídílné transakce mezi společnostmi GSK a Novartis, kterou akcionáři schválili v roce 2014. Tržby divize Consumer Healthcare společnosti GSK v loňském roce dosáhly 7,8 mld. liber.

„Navrhovaná transakce reaguje na jednu z našich klíčových priorit v oblasti alokace kapitálu a akcionářům GSK umožní využít v plné výši hodnotu jedné z nejdůležitějších světových divizí Consumer Healthcare. Transakce podle očekávání podpoří upravené příjmy a cash flow skupiny a pomůže ke zlepšení výkonnosti. Zároveň nám umožní naplánovat také další využití kapitálu v prioritních oblastech, zejména pokud jde o výzkum a vývoj ve farmacii,“ uvedla v oficiálním prohlášení Emma Walmsley, generální ředitelka GSK.

Transakce podle očekávání přispěje k růstu výnosů v roce 2018 a následně k posílení tvorby cash flow. „Tyto finanční přínosy spolu s možností uvádět na trh nové výrobky a s očekávanými zlepšeními v provozní oblasti ještě více posílí důvěru společnosti GSK v její schopnost splnit cíle naplánované do roku 2020 a efektivně investovat do dalších priorit celé skupiny,“ přiblížil dále Pavel Behenský, generální ředitel české pobočky GSK Consumer Healthcare.

Divize Consumer Healthcare společnosti GSK má dobré předpoklady pro růst tržeb a výnosů. V čele jednotlivých kategorií stojí silné značky a společnost klade velký důraz na inovace založené na vědeckých poznatcích a zlepšení efektivity. Provozní marže se podle očekávání do roku 2022 přiblíží hodnotám kolem 25 % (při konstantním měnovém kurzu roku 2017).

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru