Hlavní sezóna saunování je za dveřmi – vybavte se na ni!

Sauny po celém Česku se připravují na svoji hlavní sezónu, kterou začátkem listopadu otevře celorepubliková kampaň s názvem Týden saunování, jež je osvětou zdravého a správného způsobu sanování. Při dodržování správné techniky se díky sauně snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění až o 62 %. Velké množství Čechů však zdravotní přínos sauny stále nebere na zřetel a tento ozdravný a relaxační rituál přehlíží. Jak vyplývá z údajů společnosti MultiSport za uplynulý rok, pouze 6,5 % držitelů karet MultiSport využívá služeb saunových center.

Společnost MultiSport Benefit vyhodnotila návštěvnost veškerých partnerských center za uplynulý rok. Výsledky ukázaly, že pouhá 6,5 % uživatelů karet MultiSport navštěvují saunová a wellness centra.Karta MultiSport je vstupenkou nejen do světa sportu, ale také relaxace a aktivního odpočinku. V poslední době jsme usilovně pracovali na rozšíření sítě saunových a wellness středisek, kterých je nyní přes 200. Našim klientům tak můžeme nabídnout to nejlepší od saunových rituálů a solných jeskyní až po parní lázně říká Marian Škripecký, Managing Partner společnosti MultiSport Benefit.

Benefity sanování – neignorujte je

Zdravotní benefity saunování jsou nepopiratelné – díky sauně dochází ke zvýšení srdečního tepu, čímž se lépe prokrví orgány a zrychlí regenerace těla. Pocením se z těla odplavují toxiny a organismus se tak očišťuje. V neposlední řadě teplo uvolní ztuhlé a bolavé svalstvo a pobyt v sauně také působí blahodárně na lidskou psychiku. Ve finálním důsledku pak pravidelné saunování vede nejen ke snížení rizika kardiovaskulárního onemocnění, ale také plicních chorob, demence, revmatické artritidy, Alzheimerovy choroby, či kožních nemocí.

Důležitá je pravidelnost a kontinuita

Aby se benefity saunování skutečně dostavily, je třeba pravidelnost a to po celý rok. V ČR je běžnou praxí saunu v létě vynechávat. Tento fakt potvrzuje i Škripecký: „V zimních obdobích evidujeme zvýšení návštěvnosti sauny a wellness center o 30 procent. Návštěvníci se tak sice v chladných měsících prohřejí a cítí se příjemně, avšak dlouhodobé benefity sauny je takto míjí.“

Týden saunování s MultiSportem

Se saunou jakožto zdravým životním stylem se může začít kdykoliv v roce. Mezi 5. a 11. listopadem však do českých saunových center zavítá již osmý ročník Týdne sanování – celorepublikové kampaně, která šíří saunovou osvětu a pomyslně zahajuje její hlavní

sezónu. Tento svátek sauny lze oslavit v jakémkoliv saunovém a wellnesss centru široké sítě MultiSport, která čítá stovky takových středisek.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru