Hledá se žena nápaditá… Vodafone podporuje české startupistky

Vodafone se stal generálním partnerem národního kola Women Startup Competition (WSC). Do druhého ročníku unikátní soutěže určené pro startupy, kde je alespoň jedním ze zakladatelů žena, se letos přihlásilo 20 startupů. Vybraných osm představí svůj projekt na slavnostním vyhlášení 7. února v Impact Hubu v Praze. Vítězný tým bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním kole WSC v září v Londýně.

Spoluorganizátorem soutěže WSC je Vodafone Nápad roku, nejstarší starupová soutěž v ČR. Statistiky účasti v této sesterské soutěži za poslední dekádu ukazují, že ženy se na startupové scéně prosazují obtížněji než muži. Za posledních 5 let se do finále probojovalo jen 6 projektů (12 %), kde byla hlavním zakladatelem žena. A v minulém roce v 10. ročníku VNR bylo z celkem 197 přihlášených jen 28 projektů (14,2 %), kde u zrodu stála žena.

„Už deset let podporujeme začínající podnikatele v ČR, soutěží prošlo celkem 1 438 projektů a během posledních tří let jsme zaznamenali vyšší nárůst žen, které úspěšně spustily vlastní firmu. To nás velmi těší, a proto jsme se rozhodli organizovat sesterskou soutěž Woman Startup Competition a tím více přispívat k motivaci žen v zahájení vlastního podnikání,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Partnerství a podpora WSC navazuje na dlouhodobou strategickou podporu rovnoprávného přístupu ke vzdělávání, zaměstnávání i odměňování žen ve společnosti. Interně Vodafone v dubnu 2015 spustil globální mateřskou politiku, která usnadňuje brzký návrat matek do zaměstnání a v roce 2017 program Reconnect na podporu integrace žen s delší pracovní pauzou. Kromě externí podpory mentoringových programů pro ženy je Vodafone již pátým rokem partnerem soutěže Ocenění českých podnikatelek, kde za 10 let projektu vybírala porota ty nejlepší z celkového počtu 143 369 podnikatelek.

„Startupová scéna se často soustředí jen v jednom-dvou městech ve státě, používá slovník, kterému často lidé mimo komunitu nerozumí a většinu startupů zakládají muži,“ říká Adriana Dergam ředitelka korporátní komunikace Vodafonu a dodává: „ I proto chceme maximálně podporovat začínající podnikatelky, pro které je často vlastní živnost a startupový projekt nejlepší alternativou, jak skloubit práci a rodinný život. A těší nás, že se do letošního ročníku probojovaly také startupy zaměřené na mobilní technologie a umělou inteligenci“.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Škoda Auto podporuje českou kulturu

Škoda Auto se dohodla na pokračování spolupráce s Českou filharmonií a s Národním divadlem. Podpora předních českých kulturních institucí má v automobilce Škoda Auto dlouhou tradici. Pokračování spolupráce stvrdili …

Co musíte zařídit při přepisu vozidla

Vlastnit auto znamená jednu věc: Nezapomenout na formality. Při nákupu či prodeji vozidla je třeba provést opětovnou registraci automobilu, tedy přepis na nového majitele. Přihlášení a odhlášení vozidla lze provést …

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaké nejčastější chyby děláme při krmení psů a koček?

Poradna
Chlupatí přátelé jsou sice plnohodnotnými členy nejedné domácnosti, ale jsou to zvířata. Mnozí majitelé se nesprávně domnívají, že mohou jejich mazlíčci jíst stejnou stravu jako oni. To však rozhodně není pravda. Každé zvíře má odlišné metabolické procesy a pro mnohé z nich může být naše strava toxická. Proto dbejte na to, co jim dáváte do misky.
Rolovat nahoru