Hledá se žena nápaditá… Vodafone podporuje české startupistky

Vodafone se stal generálním partnerem národního kola Women Startup Competition (WSC). Do druhého ročníku unikátní soutěže určené pro startupy, kde je alespoň jedním ze zakladatelů žena, se letos přihlásilo 20 startupů. Vybraných osm představí svůj projekt na slavnostním vyhlášení 7. února v Impact Hubu v Praze. Vítězný tým bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním kole WSC v září v Londýně.

Spoluorganizátorem soutěže WSC je Vodafone Nápad roku, nejstarší starupová soutěž v ČR. Statistiky účasti v této sesterské soutěži za poslední dekádu ukazují, že ženy se na startupové scéně prosazují obtížněji než muži. Za posledních 5 let se do finále probojovalo jen 6 projektů (12 %), kde byla hlavním zakladatelem žena. A v minulém roce v 10. ročníku VNR bylo z celkem 197 přihlášených jen 28 projektů (14,2 %), kde u zrodu stála žena.

„Už deset let podporujeme začínající podnikatele v ČR, soutěží prošlo celkem 1 438 projektů a během posledních tří let jsme zaznamenali vyšší nárůst žen, které úspěšně spustily vlastní firmu. To nás velmi těší, a proto jsme se rozhodli organizovat sesterskou soutěž Woman Startup Competition a tím více přispívat k motivaci žen v zahájení vlastního podnikání,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Partnerství a podpora WSC navazuje na dlouhodobou strategickou podporu rovnoprávného přístupu ke vzdělávání, zaměstnávání i odměňování žen ve společnosti. Interně Vodafone v dubnu 2015 spustil globální mateřskou politiku, která usnadňuje brzký návrat matek do zaměstnání a v roce 2017 program Reconnect na podporu integrace žen s delší pracovní pauzou. Kromě externí podpory mentoringových programů pro ženy je Vodafone již pátým rokem partnerem soutěže Ocenění českých podnikatelek, kde za 10 let projektu vybírala porota ty nejlepší z celkového počtu 143 369 podnikatelek.

„Startupová scéna se často soustředí jen v jednom-dvou městech ve státě, používá slovník, kterému často lidé mimo komunitu nerozumí a většinu startupů zakládají muži,“ říká Adriana Dergam ředitelka korporátní komunikace Vodafonu a dodává: „ I proto chceme maximálně podporovat začínající podnikatelky, pro které je často vlastní živnost a startupový projekt nejlepší alternativou, jak skloubit práci a rodinný život. A těší nás, že se do letošního ročníku probojovaly také startupy zaměřené na mobilní technologie a umělou inteligenci“.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Oslavy 30 let svobody s klíči z roku 1989

Značka FAB oslavuje 30. výročí sametové revoluce projektem Klíče ke svobodě, který realizuje ve spolupráci s Pavlem Šťastným, jedním ze spoluorganizátorů oslav 30 let svobody a autorem loga Občanského fóra, a …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru