Holistická well-being aplikace VOS.health pro podporu duševního zdraví nabírá desítky milionů korun v novém investičním kole

Po dvou letech od doby, kdy Jiří Diblík a Ondřej Kopecký na aplikaci VOS.health začali pracovat, tuto platformu používají již dva miliony uživatelů po celém světě – konkrétně ve 170 zemích a devíti jazycích.
Jiří Diblík a Ondřej Kopecký. Foto: VOS.health

Po mnoha hodnotných oceněních se dostali do prestižního evropského žebříčku Forbes 30 pod 30, stali se Apple Aplikací dne, generují měsíční tržby v řádech milionů korun, a hlavně denně aktivně pomohou desítkám tisíc lidí po celém světě.

Nejen proto mají v aplikaci VOS.health investoři takovou důvěru, že do ní nyní vkládají desítky milionů v novém seed investičním kole. K současným investorům Miton a Reflex Capital se nově připojuje jako lead investor Soulmates Ventures a Purple Ventures s investicí ve výši přes 36 milionů korun.

„Jsem velmi vděčný za důvěru ze strany Soulmates Ventures, Purple Ventures a současných investorů. Věříme, že s jejich podporou budeme moci pokračovat v rozvoji a rozšíření našich služeb pro pomoc lidem s péčí o duševní zdraví a přinášet zcela nové inovace. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v roce 2019 žil jeden z každých osmi lidí, neboli 970 milionů lidí na celém světě, s duševní poruchou, přičemž nejčastějšími byly úzkostné a depresivní poruchy. Vidíme však, že mezi lidmi roste popularita technologií, které dokáží efektivně pracovat s mentálním zdravím. Jsem si jistý, že právě propojení nejnovějších technologií a expertů v oblasti psychologie dokáže pomoci ve světovém měřítku,“ říká Jiří Diblík, 24letý zakladatel VOS, který s programováním a vývojem aplikací začal už ve 12 letech.

„VOS obsahuje širokou škálu vědecky podložených nástrojů, od osobního wellbeing plánu, analýzy duševního zdraví, až po chat s psychologickými poradci, a pomáhá uživatelům budovat pozitivní sebeobraz a mentální sílu. Pokud se chcete cítit lépe a udržet si duševní zdraví v dobré kondici, VOS je aplikace pro vás,“ dodává Jiří Diblík.

Nová investice bude použita především na rozvoj a expanzi VOS.health, za níž stojí nejen tým zakladatelů, ale také osmičlenný tým vývojářů a mnoho psychologů a expertů na oblast duševního zdraví. Tato platforma pomáhá lidem v boji s psychickými problémy prostřednictvím desítky vědecky podložených nástrojů, krizové intervence a chatu s psychologickými poradci. Aplikace pro své fungování využívá umělou inteligenci a je aktuálně dostupná pro platformy iOS a Android. Každý týden ji využívají stovky tisíc uživatelů.

„Většina z nás pocítila v nějaké míře psychické problémy. VOS pro nás v Soulmates Ventures představuje komplexní a snadno dostupný nástroj pro aktivní reflexi duševního zdraví a podporu s jeho dlouhodobým zlepšením. Investujeme do reálných udržitelných inovací a mimořádných týmů s globálními ambicemi, proto jsme hrdí na naše partnerství s VOS,“ dodává Michal Sikyta, investiční manažer lead investora tohoto investičního kola Soulmates Ventures.

VOS právě oslavuje dva roky od spuštění a svým uživatelům nově nadělila bezplatný nástroj první psychologické pomoci „First Aid“, který všem uživatelům v rámci svých modulů pomůže překonat akutní krizové situace spojené například s panickou atakou, depresí, stresem či myšlenkami na sebevraždu.

„Start-upy, které mění svět k lepšímu, vidíme v Purple Ventures moc rádi. To stejné platí pro zakladatele, kteří mají velký zápal a chuť věci posouvat. Ve VOS se tohle jednoznačně potkalo. Když jsme zjistili, kolika lidem aplikace pravidelně pomáhá a jak sehrané a motivované je duo zakladatelů, tak jsme tady viděli velký potenciál. Navíc, když se k tomu přičetla pokora celého týmu a zvučná jména, která VOS podpořila už dříve. Proto máme radost, že jsme součástí tohoto investičního kola,“ říká zakládající partner Purple Ventures Jan Staněk.

Je to právě progresivní rozvoj, který aplikaci VOS.health činí celosvětově jedinečnou a aktuálně nejstahovanější Mental Health aplikaci ve střední Evropě. Nově také VOS.health chystá spouštění prvního AI Psychologického poradce (psycholog na bázi umělé inteligence) s názvem ChatMind, který bude k dispozici pro všechny uživatele včetně českého jazyka. Zájemci o tuto AI platformu se již dnes mohou přihlásit do beta testování nového nástroje na chatmind.ai.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Klíčem úspěchu digitální transformace jsou lidé

Digitální transformace a automatizace se dnes skloňují prakticky ve všech segmentech ekonomiky. Poměrně daleko jsou v tomto směru banky či pojišťovny, ale osmělují se i výrobní firmy, telco nebo utility.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB