Hory jsou na letošní zimní sezónu připravené. Její průběh ale mohou zabrzdit protikoronavirová opatření

Tuzemské skiareály přijímají před startem letošní zimní sezóny protiepidemická opatření, aby byli jejich návštěvníci, zaměstnanci i místní obyvatelé v bezpečí. Opatření mají návštěvníkům zajistit maximální jistotu bezpečnosti a regionům stabilní návštěvnost. Redakci FAEI.cz o tom informovala Asociace horských středisek (AHS) s tím, že tato opatření konzultuje s hygieniky z ministerstva zdravotnictví.
Tuzemské skiareály jsou na letošní zimní sezónu připravené, hlásí Asociace horských středisek. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podle ankety Asociace horských středisek se letos průměrné ceny skipasů se nezvýší a návštěvníky čekají také novinky, jako třeba modernizace dopravních zařízení a zasněžování, rozšíření tratí, zprovoznění několika selfservice pointů a další rozvoj on-line služeb. Do modernizace letos střediska investovala 750 milionů Kč.

„Přestože je pobyt na horách bezpečný, chceme poprosit i samotné návštěvníky, aby tato opatření dodržovali a nezapomínali na osobní odpovědnost. Naše zdraví leží v rukou všech,“ řekla Kateřina Neumannová, prezidentka AHS. Zajištění hygienických opatření bude skiareály stát miliony korun, jedno středisko tak jenom v zimě investuje několik set tisíc Kč.

„Konkrétně budou střediska zajišťovat například vyznačení rozestupů u pokladen a na nástupištích, desinfekci vnitřních i vnějších prostorů, kontrolu šátků či roušek, nové možnosti on-line nákupů i plateb a další. Můžeme se také připravit na úpravu organizace v lyžařské škole, nebo změny v pojetí akcí typů Aprés ski,“ upřesnil ředitel AHS Libor Knot.

Přestože na jaře skiareály utrpěly ztráty, netýkaly se jich prakticky žádné náhrady v rámci vládních kompenzačních programů. Také letošní letní sezónu, která obvykle trvá od května až do října, nelze považovat za povedenou, přestože během dvouměsíčního období letních prázdnin došlo ke zvýšené návštěvnosti hor v průměru o 15 % oproti loňskému roku. V jarních a podzimních měsících totiž došlo k výraznému propadu.

Otázkou proto samozřejmě zůstává, jak úspěšná budou nejnovější protipandemická vládní opatření a jak bude v příštích týdnech a měsících v Česku probíhat druhá vlna koronaviru. To bude pro letošní sezónu na tuzemských horách klíčové a hodně bude záležet na tom, jaká v blízké budoucnosti budou aktuální protipandemická opatření. Zavřené hotely a restaurace v kombinaci se zákazem konzumace alkoholu na veřejnosti moc návštěvníků na tuzemské hory moc návštěvníků nepřiláká.

PSALI JSME:
České hory: Meteorologové i skiareály hlásí velmi dobré podmínky pro lyžování

Zavřít reklamu ×
  1. Tyto blbečky co jeli do Chorvatska k moři a nyní se chystají do Itálie na hory bych ocenil pokutou 1 milion korun.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Tuzemský cestovní ruch padl na kolena

Hotely se stravovacími službami jsou rizikové z hlediska šíření koronaviru. Proto někteří lidé zřejmě omezí klasické dovolené v resortech pořádané cestovními kancelářemi. Je však možné, že lidé projeví zvýšený zájem …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru