Akci tradičně zahájil současný předseda představenstva společnosti Huawei Ken Chu, který účastníky seznámil s hlavními způsoby, jakými současný ICT ekosystém pomáhá překonávat bariéry v rámci digitální transformace. Prvním ze tří pilířů je posilování digitální infrastruktury zahrnujících robustní konektivitu i diverzifikaci a navyšování výpočetní kapacity.
Druhým je pomáhání organizacím a firmám s rozvojem zahrnujícím nejen implementaci cloudových služeb, ale i využití všech možností cloudových technologií. Třetím pilířem je pak výstavba lokálních digitálních ekosystémů se zvláštním zaměřením na rozvoj partnerství a mladých digitálních talentů a na podporu malých a středních podniků.
Růst hrubého domácího produktu (HDP) byl v posledních dvou letech značně nestabilní. Digitální ekonomika však zaznamenala konzistentní růst v celosvětovém měřítku – za rok 2021 šlo o více než 15 procent. Právě to mimo jiné přimělo řadu firem k transformaci svých operací i nabídky služeb pomocí nových digitálních technologií.
„Přechod k digitalizaci je jednoznačně správnou volbou,“ prohlásil během projevu Chu. „Je zde poptávka a máme technologie. Právě teď jsme svědky, jak digitalizace pomáhá k vyšší produktivitě.“
Lokální ekosystémy jsou klíčem k úspěchu
Technologický gigant Huawei svými aktivitami soustavně cílí na rozvoj spolupráce s partnery a podporu mladých talentů i start-upového prostředí. V rámci Huawei Connect společnost potvrdila svůj cíl zaměřit se na budování a kultivaci takových ekosystémů v jednotlivých lokalitách.
Simon Lin, prezident asijsko-tichomořského regionu ve společnosti Huawei, účastníkům představil dokument „Digital First Economy“ (Ekonomika s důrazem na digitalizaci), který se zabývá konkrétními návrhy pro budování digitální infrastruktury a rozvoj digitální ekonomiky v tomto regionu.
„Oblast Asie a Tichomoří vystupuje do popředí globálního digitálního prostředí,“ uvedl Lin. „Společnost Huawei je odhodlána klíčovým způsobem přispívat k digitální ekonomice v regionu. Budeme i nadále podporovat snahy o další rozvoj digitalizace a budování udržitelného ekosystému.“
Na něj navázali i čelní představitelé asijsko-tichomořského regionu, mezi nimi například thajský místopředseda vlády a ministr energetiky, filipínský náměstek pro e-Government, či indonéský ministr hospodářství, kteří se podělili o pokrok, jehož dosáhly jejich země v rozvoji digitální ekonomiky.
Třídenní konference v Bangkoku je první zastávkou v rámci celosvětového turné Huawei Connect v roce 2022. Letošní akce zavede návštěvníky a posluchače do světa výzev, kterým čelí firmy i státní instituce v různých fázích digitální transformace, nastíní pokroky společnosti Huawei v digitální infrastruktuře a představí nejnovější řešení pro cloudové služby i ukázky z partnerské spolupráce.