Huawei TrustInTech Summit: Technologie pomohou lidstvu s budováním nízkouhlíkového světa

Vstupujeme do éry, kdy je záchrana planety společným úkolem všech národů. Snižování uhlíkové stopy, výroba čisté energie či přechod na udržitelný režim hospodářství jsou globální cíle, k nimž je nutné přistupovat dohromady jako lidstvo.
Huawei TrustInTech Summit: Technologie pomohou lidstvu s budováním nízkouhlíkového světa. Ilustrační foto: FAEI.cz

Významnou pomoc již nyní nabízí moderní technologie a jejich důležitost do budoucna navíc dramaticky poroste. Bez otevřenosti a důvěry v technologie však nebude možné tyto globální výzvy řešit. Na těchto závěrech se shodli účastníci on-line summitu TrustInTech, pořádaného na začátku prosince společností Huawei za účasti světových lídrů, mezi nimiž byl například laureát Nobelovy ceny za ekonomii William Nordhaus či bývalý generální ředitel Světové obchodní organizace Pascal Lamy.

Ačkoliv jako jednotlivci žijeme každý svůj vlastní život, v dnešním světě jsou zájmy, osudy a budoucnost všech lidí vzájemně propojeny – zejména ve chvíli, kdy je alarmující stav naší planety. Řešení společných výzev vyžaduje koordinované úsilí, ke kterému pod tématem „Globální spoluprací ke společným hodnotám“ vyzvali i lídři na summitu TrustInTech: „Musíme zmírnit de-globalizaci, abychom naší planetě ještě více neuškodili,“ poznamenal Pascal Lamy. Podle Williama Nordhause by pak vlády ve světle globálně přijímaných nízkouhlíkových závazků měly zvýšit investice do nízkouhlíkových technologií a výzkumu.

„Během příštích 30 až 40 let budeme sledovat rostoucí uplatnění chytrých a nízkouhlíkových řešení. Přechod k chytrým řešením vyžaduje digitální technologie, zatímco snižování uhlíkové stopy se neobejde bez technologie výkonové elektroniky. S rozvojem těchto trendů se z průmyslu závislého na zdrojích stane průmysl poháněný technologiemi,“ prohlásil Chou Ťin-lung, senior viceprezident společnosti Huawei a prezident sekce Huawei Digital Power. Zelená řešení v segmentu ICT technologií jsou jednou z hlavních oblastí výzkumu a vývoje společnosti Huawei, za která již získala řadu mezinárodních ocenění. Jedním z posledních je například cena udělená společnosti na Světovém 5G summitu 2021 v Londýně za nejvíce udržitelné síťové řešení Huawei Green RAN.

„Díky tomu, že se zabýváme inovacemi v oblastech výroby čisté energie, digitalizace energie, elektrifikace dopravy, zelené infrastruktury ICT a integrované chytré energie, pracujeme s globálními zákazníky a partnery na výstavbě nízkouhlíkových domů, továren, kampusů, vesnic a měst. To podpoří přechod světa z takového, který produkuje nízké emise uhlíku, ke světu bez emisí,“ dodal Chou. Technologie Huawei Digital Power pomohly klientům Huawei k 30. září letošního roku vyrobit 443,5 miliardy kWh zelené energie a ušetřit 13,6 miliardy kWh elektrické energie. To odpovídá snížení emisí uhlíku o 210 milionů tun, což je ekvivalent vysazení 290 milionů stromů.

Technologická spolupráce a inovace by měly být globálním úsilím. „Zejména v oblasti technologie, když spojí Čína a Spojené státy síly, můžeme inovovat od základů a revolučními způsoby,“ prohlásil Neil Bush, syn bývalého prezidenta USA George Bushe ml. a zároveň dodal, že čínské a americké úspěchy si vzájemně nijak nekonkurují. Nedocenitelnou výhodu rozmanitého prostředí a mezioborových partnerství ve vědeckém výzkumu vyzdvihl také Derrick Pitts, ambasador NASA a hlavní astronom Franklinova institutu ve Filadelfii.

Závěrečná slova patřila zástupci generálního tajemníka Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) Satvinderu Singhovi, který zdůraznil důležitou roli soukromých společností jako Huawei v budování nové inkluzivní a udržitelné podoby hospodářství v zemích jihovýchodní Asie i mimo ně. „Měli bychom se chopit této příležitosti a udělat toto společenské a ekonomické oživení skutečně transformativní tím, že budeme investovat do takových řešení současné krize, která budou adresovat sociální, environmentální a ekonomické změny, jež potřebuje naše společnost i planeta.“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.