Hyponamíru.cz slaví 10 let své existence

Přední český on-line zprostředkovatel úvěrů na bydlení Hyponamíru.cz slaví 10 let na trhu. Letos plánuje sjednat úvěry na bydlení v hodnotě dvě miliardy korun. Díky setrvale rostoucímu zájmu o on-line hypotéky zástupci fintech startupu očekávají, že v následující dekádě budou objemy sjednaných hypoték dosahovat několika desítek miliard korun. Hyponamíru.cz kromě hypoték pomáhá s výběrem vhodného pojištění financované nemovitosti či životního pojištění.
Přední český on-line zprostředkovatel úvěrů na bydlení Hyponamíru.cz slaví deset let na trhu. Ilustrační foto: Hyponamíru.cz

Řadu finančních produktů si dnes mohou Češi sjednat jednoduše on-line na internetu. Jedním z nich jsou i hypoteční úvěry. Start-up Hyponamíru.cz je průkopníkem a inovátorem v oblasti on-line hypoték.

Tento projekt založil před deseti lety Miroslav Majer, který se rozhodl změnit zaběhnutý způsob sjednávání hypoték. Dnes z pozice CEO vede necelé čtyři desítky spolupracovníků. V jeho týmu jsou nejen zkušení on-line hypoteční a pojišťovací specialisté, ale také vývojáři, analytici, pracovníci back office či marketingu.

V letošním roce plánuje Hyponamíru.cz dosáhnout objemu sjednaných hypoték v hodnotě dvě miliardy korun. Ambiciózní plány má startup i na další dekádu, kdy mohou objemy dosahovat několika desítek miliard korun, a to díky rostoucímu zájmu o on-line hypotéky.

„Před deseti lety se hypoteční úvěry sjednávaly výhradně fyzicky. Zájemce o úvěr se musel několikrát osobně setkat s bankéřem či nezávislým hypotečním specialistou. Dnes je situace diametrálně jiná. Digitální technologie jsou na mnohem vyšší úrovni, nakupování on-line je naprosto běžnou záležitostí a pokročila také legislativa. Kdo má v současné době zájem, může si nejen vybrat a sjednat hypotéku zcela on-line, ale také si k ní sjednat potřebné pojištění nemovitosti, domácnosti či životní pojištění,“ uvádí Miroslav Majer, CEO fintech startupu Hyponamíru.cz.

V prvních třech letech existence spočíval primární byznys Hyponamíru.cz v propojování hypotečních poradců se zájemci o financování vlastního bydlení. I když v té době ještě nebylo možné sjednat si hypotéku on-line, zájemci o úvěr si mohli alespoň vybrat vhodného poradce. Výhodou pro klienty bylo celorepublikové pokrytí. Každý si mohl zvolit poradce z blízkého okolí.

Významným milníkem byla druhá polovina roku 2016, kdy do Hyponamíru.cz vstoupil významný investor. Nový kapitál umožnil naplno rozvinout myšlenku on-line hypoték. V roce 2018 byl oficiálně odstartován projekt on-line hypoték. Po necelých dvou letech vývoje a testování bylo naostro spuštěno hypoteční bankovnictví a v roce 2021 přibyl nový produkt on-line pojištění.

Miroslav Majer k tomu dodává: „Spuštění on-line hypotečního bankovnictví a posléze pojištění přišlo v nejlepší možnou dobu a přineslo zásadní zlom v objemech naší produkce. V květnu 2020 jsme pokořili hranici jedné miliardy korun, v dubnu 2021 jsme uzavřeli druhou miliardu a za dalších pouhých šest měsíců třetí miliardu. Velmi dobře jsme zvládli i pro hypoteční byznys nepříliš příznivé roky 2022 a 2023. I když si výrazný propad hypotečního trhu vyžádal určitou optimalizaci firmy a procesů, objem produkce v tomto období přesáhl dvě miliardy korun.“

Kromě sjednání nové hypotéky či pojištění on-line poskytuje Hyponamíru.cz i další zajímavé služby. Hojně využívaná je například služba Hlídač hypotéky, která zdarma hlídá nejlepší podmínky sjednané hypotéky. Pokud se na trhu objeví výhodnější nabídka, automaticky vás na ni upozorní.

„Krize na hypotečním trhu nás posílila. Donutila nás podívat se na byznys plán z širší perspektivy a podrobně se zamyslet nad rozvojem nových služeb a produktů. Máme v plánu řadu novinek, které nám zajistí další růst. Proto jsme se v loňském roce více zaměřili na získávání nových partnerství a akvizici zajímavých projektů.

V roce 2024 očekáváme rostoucí zájem o hypotéky a opětovný růst produkce. Našim cílem je poskytnout zájemcům o bydlení komplexní službu. Češi si mohou jednoduše a on-line vybrat nejlepší hypotéku na trhu, vyřídit prostřednictvím hypotečního bankovnictví veškeré formality spojené s uzavřením smlouvy a také si sjednat vhodné pojištění. Celým procesem financování provede klienta zkušený hypoteční specialista. V následujících pěti letech očekávám rostoucí zájem o on-line hypotéky,“ uzavírá Miroslav Majer.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB