Hypotéky: Hranice dvou procent i 200 miliard se otřásá

Říjen se s objemem poskytnutých hypoték ve výši 25,214 miliardy korun stal druhým nejúspěšnějším měsícem v celé historii Fincentrum Hypoindexu. Průměrná úroková sazba hypoték klesá již sedmý měsíc v řadě. V říjnu se průměrná sazba znovu snížila a skončila na hodnotě 2,02 procenta. Informovala o tom společnost Fincentrum & Swiss Life Select s tím, že k rekordnímu roku již zbývá jen malý krůček.
Zdroj: Fincentrum Hypoindex

„Úrokové sazby i nadále pokračují ve své sestupné tendenci a s hodnotou 2,02 procenta se blíží k magické hranici dvou procent, kterou za celou historii Fincentrum Hypoindexu pokořily pouze třináctkrát. Naposledy byla průměrná úroková sazba hypoték pod hranicí dvou procent v březnu 2017,“ připomíná Jiří Sýkora, specialista oddělení produktového managementu, Fincentrum & Swiss Life Select.

Letos v říjnu banky poskytly hypoteční úvěry v celkovém objemu 25,214 miliardy korun. Oproti září vzrostl objem poskytnutých hypoték o 3,162 miliardy korun a meziročně dokonce o téměř 8,3 miliardy korun. „Letošní říjen se tak stal druhým nejúspěšnějším měsícem v historii Fincentrum Hypoindexu,“ říká Sýkora.

Vyšší objem za jediný měsíc poskytly banky pouze v listopadu 2016, kdy si lidé ze strachu z nového zákona o spotřebitelském úvěru sjednali hypotéky za 29,683 miliardy korun. Podle Fincentrum Hypoindexu průměrná výše úvěru nadále stoupá a s hodnotou 2 865 189 korun opět vytvořila nový rekord. Počet poskytnutých hypoték se ve srovnání se zářím letošního roku zvýšil téměř o tisícovku na 8 800. Meziročně sjednaly banky o více než 1 700 hypoték více.

Za prvních deset měsíců letošního roku poskytly banky hypotéky již za 197,59 miliard korun, meziročně se objem zvýšil o více než 52 miliardy korun. Nebývalý zájem o hypotéky navíc podle bank nepolevuje ani v listopadu. K rekordu bankám stačí do konce roku poskytnout hypotéky za zhruba 28 miliard korun. Překonání rekordních objemů z let 2016 a 2017 by tak v letošním roce neměl být problém.

PSALI JSME:
Nejlepší sazby u nejdelších fixací

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru