IKEA Group oznamuje roční tržby ve výši 34,1 miliardy eur a nadále se zaměřuje na potřeby zákazníků

Společnost IKEA Group (INGKA Holding B.V a kontrolované subjekty) oznámila celkové tržby za finanční rok 2017 , které činily 34,1 miliardy eur (32,9 ). S úpravou zohledňující změny kurzů to představuje nárůst tržeb o 3,8 %.

IKEA Group, největší prodejce z celého franšízového systému IKEA, vlastní a provozuje 355 obchodních domů ve 29 zemích. V uplynulém roce 149 000 zaměstnanců přivítalo v obchodních domech IKEA Group 817 milionů návštěvníků a webové stránky IKEA.com zaznamenaly více než 2,1 miliardy přístupů.

„Stabilní finanční situaci využijeme k tomu, abychom ještě lépe dokázali uspokojit potřeby zákazníků. Své první měsíce ve funkci ředitele společnosti jsem strávil návštěvami obchodních domů v různých zemích. Naslouchal jsem zaměstnancům i zákazníkům. Teď jsem ještě více přesvědčený, že jsme na správné cestě stát se pro naše zákazníky jasnou volbou,“ uvedl Jesper Brodin, od 1. září 2017 prezident a CEO IKEA Group (INGKA Holding B.V.).

Během uplynulého roku IKEA Group vylepšovala svou nabídku. To zahrnovalo nové uspořádání obchodních domů, kratší dodací lhůty a zdokonalenou distribuci. Cílem bylo oslovit více lidí a přinést jim dostupnou a bezproblémovou zkušenost s IKEA. Příkladem této přeměny IKEA Group je nedávný nákup TaskRabbit, platformy na poskytování služeb, která zákazníkům poskytuje flexibilnější a dostupnější služby.

„V rychle se měnícím maloobchodním prostředí se snažíme svým zákazníkům alespoň trochu ulehčit život. Chceme šířit naše hluboké znalosti toho, jak lidé žijí, a být zdrojem inspirace v tom, jak zařízení domácnosti může zlepšit život. Letos se zaměříme na obývací pokoje a v obchodních domech vylepšíme ty části, kde prezentujeme širokou škálu vybavení obývacích pokojů a jejich chytrých řešení,“ pokračuje Jesper Brodin.

IKEA Group pokračuje v investicích do toho, aby její činnost měla na životní prostředí pozitivní dopad. Díky posledním investicím ve Francii, Kanadě a Litvě se počet větrných turbín rozrostl na 415. To znamená, že IKEA Group nyní vlastní více větrných turbín než obchodních domů a přiblížila se svému cíli stát se energeticky soběstačnou společností. Do roku 2020 chce produkovat více energie z obnovitelných zdrojů, než kolik sama spotřebuje.

„Klíčovou oblastí našeho podnikání však stále zůstává totéž a naším cílem je vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí. V posledních letech jsme se zaměřili na vytvoření co nejdostupnější nabídky. Začali jsme s digitální přeměnou prodeje, sledujeme také globální trendy, které ovlivňují náš život. Pozorujeme, že stále roste zájem o bytové zařízení, které je možné přizpůsobit individuálním potřebám. Našim úkolem je nabízet širokou škálu zboží za přijatelné ceny a vždy hledat trvale udržitelná řešení. To všechno vedlo k tomu, že v našem regionu za sebou máme další úspěšný rok 2017, kdy očekáváme zvýšení prodeje oproti finančnímu roku 2016 v Česku o 3 %, v Maďarsku o 13 % a na Slovensku o 4 %. U našich zákazníků také vidíme, že si stále více váží svého času a kvality výrobků. Proces digitalizace nám všem na této cestě nabízí řadu užitečných nástrojů. Také vkládáme velké úsilí do toho, abychom IKEA stále udrželi v očích lidí jako atraktivního zaměstnavatele, kde se všichni mohou rozvíjet a růst,“ doplňuje Marek Feltl, generální ředitel IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Podrobné finanční výsledky spolu s lokální zprávou o udržitelnosti a s plány pro region Česká republika, Maďarsko a Slovensko budou zveřejněny na začátku roku 2018.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru