ING v Česku skončí s osobním bankovnictvím, její klienti dostanou nabídku od Raiffeisenbank

ING dnes oznámila, že ke konci roku 2021 ukončí své služby osobního bankovnictví v České republice. Banka nadále zůstane aktivním poskytovatelem služeb korporátního bankovnictví v Česku, uvedla ING ve své tiskové zprávě s tím, že její klienti osobního bankovnictví získají „uvítací nabídku od Raiffeisenbank Česká republika“.
ING aktuálně nabízí spořicí účty a podílové fondy přibližně 375 000 klientům osobního bankovnictví. Foto: FAEI.cz

Aby zajistila, že o její klienty v České republice bude i nadále dobře postaráno, uzavřela ING dohodu s Raiffeisenbank (RB), která dá současným klientům ING možnost stát se zákazníky RB a převést si tam od března své úspory a investice za zvýhodněné sazby. Tato dohoda ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Raiffeisenbank, která patří mezi pět největších bank na tuzemském trhu, by se tak v případě schválení mohla rozrůst o dalších přibližně 375 000 klientů osobního bankovnictví, kterým ING aktuálně nabízí spořicí účty a podílové fondy. Zhruba před dvěma týdny přitom Raiffeisenbank informovala, že podepsala dohodu a akvizici Equa bank, která nyní obsluhuje téměř 480 000 zákazníků.

Podle vysvětlení ING bylo rozhodnutí ukončit služby osobního bankovnictví po více než dvaceti letech poskytování spořicích účtů a podílových fondů přijato „s přihlédnutím k současným nepříznivým ekonomickým podmínkám a nejistotě ohledně dosažení potřebného rozsahu v příštích letech“.

PSALI JSME:
Raiffeisenbank kupuje Equa bank

„Neočekáváme, že bychom v nejbližší době dosáhli potřebné velikosti a pozice na trhu, které by nám umožnily dosahovat v České republice udržitelného růstu,“ uvedl generální ředitel ING Česká republika Isold Heemstra.

Rozhodnutí opustit český trh osobního bankovnictví nemá vliv na služby osobního bankovnictví na dalších trzích a bude mít omezený dopad na hospodaření a kapitálovou pozici Skupiny ING, která globálně podporuje více než 38 milionů klientů osobního a korporátního bankovnictví na 40 trzích.

Konec poskytování osobního bankovnictví v Česku se však dotkne 225 tuzemských pracovních pozic, které budou zrušeny v průběhu roku 2021. ING uvedla, že zaměstnance na těchto pozicích „maximálně podpoří při hledání nového kariérního uplatnění“. Dalších 130 tuzemských zaměstnanců banky z korporátního bankovnictví bude i nadále z pražské kanceláře poskytovat služby českým i globálním klientům.

PSALI JSME:
Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru