Inovace i edukace – ocenění z Mastercard Awards 2020 si odnesly banky za své výsledky a projekty v oblasti plateb

Mastercard Awards 2020 znají vítěze všech deseti kategorií, ve kterých společnost oceňuje české banky za jejich aktivity směřující k zjednodušování plateb, vyšší bezpečnosti a podpoře České republiky při posunu k bezhotovostní ekonomice.
Foto: Mastercard

Ocenění Issuer za největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených kartami Mastercard získala Air Bank. Dvě vítězství si odnesla ČSOB – v kategorii Acquirer, která oceňuje největší absolutní nárůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků, i za marketingové a produktové inovace, kde bodovala díky projektům Drobné a Ekokarta. Celá akce se v letošním roce přenesla do on-line prostředí.

„Nejen vítězové všech kategorií, ale celý český bankovní trh si zaslouží uznání za úsilí věnované rozvoji bezhotovostních plateb. V loňském roce, kdy se velká část transakcí přenesla na internet a kdy se bezkontaktní platby staly pro velkou část obchodníků nutností, nabyl rozvoj projektů týkajících se edukace držitelů karet, bezpečnosti a digitalizace na ještě větší důležitosti než v letech předchozích. Vážíme si stále se rozvíjejícího partnerství s českými bankami a toho, že i nadále můžeme na trh společně přinášet ty nejrelevantnější inovace a pro spotřebitele ještě pohodlnější způsoby placení,“ uvedl Michal Čarný, generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku.

Dvě trofeje si kromě ČSOB odnesly také Česká spořitelna a Air Bank. Česká spořitelna vyhrála stejně jako vloni v kategoriích Premium Card Issuer a Commercial Card Issuer. První z nich hodnotí největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených prémiovými kartami, druhá komerčními. Air Bank pak kromě kategorie Issuer získala ocenění i v oblasti plateb mobilními zařízeními – Mobile Payments, a to za nejvyšší počet mobilních transakcí v počtu i hodnotě a také za počet platebních karet uložených do mobilních zařízení.

Nejpřívětivější e-Commerce bankou roku 2020 se stala Equa bank, která si odnesla prvenství v kategorii Innovations. Zvítězila díky nejvyššímu počtu bezproblémových transakcí a vysoké klientské přívětivosti v oblasti plateb na internetu. O té svědčí například největší podíl plateb kartou na internetu, které klienti bezpečně ověřili v aplikaci banky pomocí svých biometrických údajů.

Mastercard nadále ohodnotila Raiffeisenbank cenou Advisors Special Mention za nejefektivnější formu edukace obchodníků, a to prostřednictvím video koučinku. Stejnou cenu si odnesla i Komerční banka za kontinuální koncepční podporu kreditních karet a také za to, že se její kreditní karta 4U stala nejprodávanější kreditní kartou s nejvyšším tempem meziročního růstu. Cena Special Mention byla udělena poskytovateli platebních bran Worldline/KB SmartPay za mimořádný výkon a přínos v rámci projektu Česko platí kartou.

Seznam cen a oceněných společností za rok 2020:

Ocenění Společnost Projekt
Issuer Air Bank Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými kartami
Acquirer ČSOB Největší absolutní narůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků
Premium Card Issuer Česká spořitelna Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými prémiovými kartami
Commercial Card Issuer Česká spořitelna Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými komerčními kartami
Mobile Payments Air Bank Nejvyšší počet mobilních transakcí v počtu i hodnotě i karet uložených do mobilních zařízení
Innovations Equa bank Nejpřívětivější e-Commerce banka roku. Největší poměr bezproblémových transakcí a největší poměr transakcí ověřených aplikací banky podporující biometrii.
Marketing and Product innovation ČSOB Marketingové a produktové inovace (projekty Drobné, Ekokarta)
Advisors Special Mention Komerční banka Kontinuální koncepční podpora kreditní karty 4U. Nejvíce prodávaná kreditní karta s největším meziročním (a meziměsíčním) tempem růstu.
Advisors Special Mention Raiffeisenbank Nejefektivnější forma edukace směrem k obchodní síti prostřednictvím video koučinku.
Special Mention Worldline/KB SmartPay Výkon a přínos v rámci projektu Česko platí kartou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru