Instagram: Z aplikace o whisky jednou z nejprogresivnějších sítí

Po deseti letech od svého vzniku patří Instagram mezi nejpopulárnější sociální sítě dneška. Počet jeho tuzemských uživatelů dosáhl zhruba 2,9 milionu uživatelů. Stejně jako ve zbytku světa, i v Česku tvoří největší uživatelskou základnu (60 %) lidé ve věku mezi 18 34 lety, dominují hlavně ženy. Vyplývá to mimo jiné z údajů agentury AMI Digital Index, která sleduje novinky a trendy v používání sociálních sítí.
Po deseti letech od svého vzniku patří Instagram mezi nejpopulárnější sociální sítě dneška. Ilustrační foto: Pixabay.com

Instagram vychází z aplikace Burbn, kterou vytvořil Kevin Systrom v roce 2009. Uživatelé zde mohli sdílet fotky zaměřené na whisky a burbon. Dne 6. října 2010 byl oficiálně spuštěn Instagram a jen za první den se mu povedlo nabrat 25 000 uživatelů. Koncem prvního týdne měl přes 100 000 stažení a v polovině prosince se počet uživatelů dostal na první milion. Dnes má miliardu aktivních uživatelů po celém světě.

Jako první projevil zájem o koupi Instagramu v roce 2011 Twitter. Neúspěšně. V dubnu o rok později začal Instagram fungovat na Androidu a jen během prvního dne si jej stáhl přes milion lidí. V té době už měl více než 27 milionů uživatelů jen na platformě Apple. Tentýž měsíc zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg nabídl Kevinu Systromovi miliardu dolarů s tím, že by se Instagram stal součástí Facebooku, ale zůstal by spravovaný nezávisle. Systrom souhlasil.

PSALI JSME:
Mladí Češi jsou na sociálních sítích nejvíce v celé EU

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru