Investiční fond Arca Capital CEE vyplatí dividendy ve výši 35 % zisku

Investiční fond Arca Capital CEE připíše během prosince letošního roku svým investorům dividendu v hodnotě 7 500 Kč na jednu akcii. Rozhodla o tom listopadová valná hromada, kde akcionáři zároveň schválili dosažený zisk fondu za rok 2018 ve výši 129 milionů korun. Ve srovnání s účetním obdobím 2017 jde o nárůst zisku o téměř 128 %. Portál FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí fondu Barbora Hanáková.
Pavol Krúpa není pouze zakladatelem investičního fondu Arca Capital CEE, ale také předsedou dozorčí rady. Reprofoto: arcacapitalcee.cz

Valná hromada rozhodla, že zisk bude rozdělen následovně: 83 622 745 Kč bude převedeno a zúčtováno na účet nerozdělený zisk minulých let a 45 630 000 Kč (cca 35 % zisku) bude rozděleno mezi akcionáře společnosti Arca Capital CEE jako podíl na zisku. Dividenda na jednu akcii činí 7 500 korun před zdaněním.

Primárním cílem fondu, který aktuálně spravuje téměř jednu miliardu korun, pro další období je udržitelnost atraktivních výnosů v minimální výši 7.5 % p.a. při následování investiční strategie fondu.

Aktuálně fond vnímá výrazný potenciál budoucího zhodnocení při nákupu nových aktiv, a to jak v oblasti private equity, nemovitostních aktiv i akcií veřejně obchodovaných společností.

Aktuální makro-ekonomická situace na trhu, ať už je to např. brexit nebo obchodní válka mezi USA a Čínou, podle mluvčí fondu Hanákové přináší unikátní možnosti investování na kapitálových trzích, kde Arca Capital CEE disponuje unikátním know-how.

Příkladem takových projektů fondu je třeba investice do akcií společnosti O2 Česká republika realizovaná se zhodnocením ve výši 33 % či Unipetrol s výnosem 115 %. Mezi nejvýznamnější investice fondu patří například výrobce limonád Ondrášovka či další nápojářský producent Karlovarská Korunní. Investiční mix portfolia fondu je doplněn i o investice do pevně úročených nástrojů finančního trhu, které přinášejí jistotu zhodnocení fondu.

Regionální zaměření investic fondu je směřováno na oblast střední a východní Evropy a USA. Minimální investice do fondu je 125 tisíc eur (cca 3,2 mil. Kč) při minimálně pětiletém investičním horizontu. Fond nemá žádné vstupní poplatky, nákladovost je ve výši 2 % ročně. Zakladatelem fondu je investiční skupina Arca Capital.

PSALI JSME:
Peněz je čím dál tím víc, přijde recese, říká šéf investiční společnosti

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru