IPF: Půjčování peněz už zase vynáší

Britská společnost International Personal Finance (IPF), která byla původně založena v roce 1997 jako divize firmy Provident Financial a o deset let později se „osamostatnila“, zaznamenala v covidovém roce 2020 poprvé ve své historii ztrátu. Výsledky za loňský rok jsou už ale zpět v černých číslech, jak IPF informovala v tiskové zprávě.
Zisk International Personal Finance za rok 2021 před zdaněním dosáhl 67,7 milionu liber šterlinků (přes dvě miliardy korun). Ilustrační foto: Pixabay.com

Největší světový poskytovatel spotřebitelských půjček pro domácnosti (nebankovních úvěrů, pozn. red.) se službou obchodních zástupců a fintech operátor prezentoval finanční výsledky skupiny, do níž patří i tuzemská společnost Provident Financial, za loňský rok: Zisk před zdaněním dosáhl 67,7 milionu liber šterlinků, což je podle aktuálního kurzu lehce přes dvě miliardy korun.

Skupina IPF, která působí na devíti trzích světa a obsluhuje 1,7 milionu zákazníků, loni zaznamenala 33% meziroční nárůst v počtu sjednaných úvěrů v celkové hodnotě 717 milionů liber, což je o 13 procent více, než v roce 2020. Všechny trhy skupiny IPF byly loni ziskové a její zákaznické portfolio opět začalo růst.

Akcionáři firmy, která je kotována na londýnské a varšavské burze, si za loňský rok přijdou na osm penzí za akcii, tedy v přepočtu asi na 2,40 Kč. Na evropském trhu spotřebitelských úvěrů, který je motorem skupiny, IPF letos očekává nárůst vydaných úvěrů v jednotkách procent, a to zejména na základě rozšíření hybridních a digitálních prodejních kanálů.

PSALI JSME:
Češi kvůli pandemii změnili přístup k financím, tvrdí průzkum

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Generali má celosvětově novou organizační strukturu

Správní rada společnosti Generali schválila tento týden na svém zasedání novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Od letošního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

Analýza
Směnný kurz české koruny je v posledních letech velmi dynamický a mění se v závislosti na několika nejdůležitějších faktorech: Úrokovém diferenciálu, ekonomická síle, politické stabilitě, tržnímu sentimentu a mezinárodnímu obchodu.