IPF: Půjčování peněz už zase vynáší

Britská společnost International Personal Finance (IPF), která byla původně založena v roce 1997 jako divize firmy Provident Financial a o deset let později se „osamostatnila“, zaznamenala v covidovém roce 2020 poprvé ve své historii ztrátu. Výsledky za loňský rok jsou už ale zpět v černých číslech, jak IPF informovala v tiskové zprávě.
Zisk International Personal Finance za rok 2021 před zdaněním dosáhl 67,7 milionu liber šterlinků (přes dvě miliardy korun). Ilustrační foto: Pixabay.com

Největší světový poskytovatel spotřebitelských půjček pro domácnosti (nebankovních úvěrů, pozn. red.) se službou obchodních zástupců a fintech operátor prezentoval finanční výsledky skupiny, do níž patří i tuzemská společnost Provident Financial, za loňský rok: Zisk před zdaněním dosáhl 67,7 milionu liber šterlinků, což je podle aktuálního kurzu lehce přes dvě miliardy korun.

Skupina IPF, která působí na devíti trzích světa a obsluhuje 1,7 milionu zákazníků, loni zaznamenala 33% meziroční nárůst v počtu sjednaných úvěrů v celkové hodnotě 717 milionů liber, což je o 13 procent více, než v roce 2020. Všechny trhy skupiny IPF byly loni ziskové a její zákaznické portfolio opět začalo růst.

Akcionáři firmy, která je kotována na londýnské a varšavské burze, si za loňský rok přijdou na osm penzí za akcii, tedy v přepočtu asi na 2,40 Kč. Na evropském trhu spotřebitelských úvěrů, který je motorem skupiny, IPF letos očekává nárůst vydaných úvěrů v jednotkách procent, a to zejména na základě rozšíření hybridních a digitálních prodejních kanálů.

PSALI JSME:
Češi kvůli pandemii změnili přístup k financím, tvrdí průzkum

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB