IT fúze roku. Solitea fúzuje celkem tři desítky společností a očekává výnosy kolem dvou miliard

Holding Solitea, který se specializuje na vývoj podnikových, účetních a personálních systémů, k 1. červenci 2020 fúzuje do dvou národních společností. Propojením třiadvaceti českých a sedmi slovenských firem se Solitea stane jedním z největších hráčů na středoevropském trhu v oblasti IT řešení. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Podobný krok nemá na našem IT trhu obdobu, říká předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler (na snímku). Foto: Solitea

Výnosy za poslední fiskální rok Solitea odhaduje ve výši přibližně dvou miliard korun. Její softwarová řešení a produkty využívá přes čtvrt milionu zákazníků v patnácti zemích. „Díky fúzi vznikne česká společnost s velkou dceřinou firmou na Slovensku a dalšími dcerami v devíti evropských zemích. Chceme zjednodušit a odlehčit organizační strukturu a také se více zaměřit na propojení našich produktů. Podobný krok nemá na našem IT trhu obdobu,“ říká předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler.

Fúze se podle něj připravovala přes rok a týká se dvaceti tří firem z České republiky a sedmi ze Slovenska.

Tyto společnosti řídí šestnáct produktových značek. Do holdingu Solitea patří účetní systémy pro živnostníky a malé firmy (Money S3, iDoklad, Dotykačka, Markeeta, Profi Účtenka), ale i ERP systémy pro větší společnosti (Byznys, Money S4, Money S5, Vario). V holdingu je také český lídr mzdových a personálních systémů Vema.

Solitea dlouhodobě dodává IT řešení státní správě, například aplikaci eRecept. Jedním z historicky největších exportů tuzemských IT technologií do zahraničí je její řešení pro finskou celní správu. Holding je partnerem Microsoftu v oblasti podnikových aplikací Dynamics, SharePoint, CRM a datové analytiky i dlouhodobým partnerem společnosti Infor v oblasti ERP systémů Infor LN a Infor Visual pro výrobní firmy.

„Daří se nám. Všechny akvizice z poslední doby jsme financovali ze zisku. V aktuálním fiskálním roce, končícím 30. června, počítáme s růstem výnosů z 1,36 miliardy korun na dvě miliardy, což je 47% nárůst oproti předchozímu období,“ uvádí Cígler. Solitea během předchozích čtyř let uskutečnila řadu nákupů IT společností. V letošním roce proběhla akvizice společnosti Axiom Provis. Loni to v České republice byla například společnost Clever Decision, ve Slovinsku MIT Informatika, v Srbsku Billans a na Slovensku WBI.

Sloučení firem bude doprovázet výrazný rebranding. „Chceme, aby se Solitea co možná nejvíce propojila s našimi produktovými značkami a podporovala je. Nechystáme žádné převratné personální změny ani vynucené přechody zákazníků na jiné produkty. Fúze nám ale přinese lepší sdílení know-how. To klientům umožní například hladší přechod na software s vyšší specializací při rozvoji jejich podnikání,“ uzavírá Cígler. Zaměstnanci podle něj žádné zásadní dopady fúze nepocítí. Naopak prý budou pracovat pro silnější a větší společnost, která jim může přinést zajímavější benefity.

PSALI JSME:
S fúzemi a akvizicemi se tento týden roztrhl pytel

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Generali má celosvětově novou organizační strukturu

Správní rada společnosti Generali schválila tento týden na svém zasedání novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Od letošního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.