Jak bude vypadat nová generace modelu Octavia? Automobilka ukázala designové skici

Dvě designové skici nové generace modelu Octavia odhalila dnes mladoboleslavská automobilka Škoda. Budoucí podoba nejprodávanějšího modelu v historii značky „bude díky novému designovému jazyku značky výrazně emocionálnější a bude spojovat kompaktní rozměry s velkorysou prostorností“, uvedla automobilka.
Designová skica nové generace modelu Octavia. Zdroj: Škoda Auto

Designové skici ukazují podlouhlou, plynulou siluetu nové generace modelu Škoda Octavia se střechou, klenutou ve stylu karoserie kupé. Oktávka bude mít podlouhlou, elegantní karoserii, která působí téměř jako kupé. Vzhled vozu také ovlivňuje výrazná příď a velká kola na zádi vyniknou precizní linie a skupinová světla s krystalickými prvky.

Dosud bylo vyrobeno více než 6,5 milionu vozů tohoto klíčového modelu, jehož výroba začala před 60 lety. Spekuluje se, že automobilka představí novou generaci svého stěžejního modelu koncem letošního roku, právě v roce šedesátého výročí představení původní Octavie z roku 1959. Premiéra by se tak měla stihnout ještě letos, ale na trh se vůz údajně dostane nejdříve v polovině příštího roku.

Designová skica nové generace modelu Octavia. Zdroj: Škoda Auto

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Motorismus

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru