Jak investovat do hodinek? Švýcarské hodinky, které stojí za doporučení

Mnoho lidí si často klade otázku: Které švýcarské značky hodinek stojí za to doporučit? Je to častá otázka mezi těmi, kteří hledají dokonalé hodinky, protože ne každý zná nejrenomovanější značky v hodinářském průmyslu. Dnes se budeme zabývat výjimečnými vlastnostmi tří významných švýcarských hodinářských značek: Roamer, Certina a Tissot.
Mnoho lidí si často klade otázku: Které švýcarské značky hodinek stojí za to doporučit? Ilustrační foto: Depositphotos.com

Proč investovat do hodinek?

Než se ponoříme do světa švýcarských hodinek, zodpovězme základní otázku: Proč investovat do hodinek? Odpověď na tuto otázku není vůbec tak zřejmá, jak by si mnozí mohli myslet. Zatímco někteří mohou hodinky považovat pouze za praktický doplněk pro každodenní použití, jiní v nich vidí dobrý zdroj investic.

Je však důležité si uvědomit, že aby si hodinky udržely svou hodnotu, musí pocházet od renomované značky a musí být řádně udržovány. V opačném případě mohou časem ztratit svou hodnotu. Přesto může investice do hodinek přinést značné zisky, zejména v případě těch, které jsou zdobeny drahými kovy a drahými kameny. Lze tedy říci, že švýcarské hodinky od renomovaných společností mohou sloužit jako dlouhodobá investice.

Tissot – spolehlivost a hodinářské řemeslo

Začněme společností Tissot, která má bohatou historii. Značka byla založena v malém švýcarském městečku Le Locle před více než 168 lety. Její zakladatelé, Charles-Emile a Charles-Félicien Tissotovi, se rychle prosadili na světovém trhu s hodinkami díky své snaze o špičkové řemeslné zpracování a kvalitu. Skutečný průlom však Tissot zaznamenal až na počátku 20. století, kdy získal licenci na dodávku kapesních hodinek pro carskou gardu.

Dnes jsou hodinky Tissot uznávány jako jedny z nejprestižnějších hodinek na světě, které bez problémů kombinují eleganci s výjimečným řemeslným zpracováním. Toho je dosaženo používáním pouze těch nejlepších materiálů a součástek, přičemž prioritou je také grafický a technický design. Díky tomu jsou hodinky Tissot známé svou neochvějnou spolehlivostí a výjimečným výkonem.

Hodinky Certina – značka založená na hodnotě

Dalším vynikajícím příkladem rodinného švýcarského výrobce hodinek, který upřednostňuje kvalitu před kvantitou, je společnost Certina. Hodinky Certina, založené v roce 1888 bratry Adolfem a Alfredem Kurthovými, si získaly celosvětové uznání pro své výjimečné řemeslné zpracování. V roce 1959 společnost představila inovativní systém DS, který určoval trvanlivost a vodotěsnost hodinek.

V té době již Certina vyvinula hodinky schopné fungovat pod vodou v hloubce až 200 metrů, což vedlo americké námořnictvo k tomu, že hodinky této značky převzalo do mnoha svých konstrukcí, včetně modelu Sealab II. Dnes je společnost Certina proslulá svými elegantními a zároveň robustními hodinkami, jejichž příkladem jsou kolekce Certina Urban a Sport. Tyto kolekce upřednostňují vysokou odolnost a funkčnost při zachování vytříbené estetiky.

Hodinky Roamer – sofistikovaný švýcarský doplněk

Hodinky Roamer jsou příkladem vynikajícího švýcarského hodinářského řemesla. Historie značky sahá až do roku 1888, kdy Fritz Meyer založil vlastní hodinářskou manufakturu. V průběhu let se značka Roamer pevně etablovala jako symbol výjimečné kvality a elegance.

Hodinky Roamer se vyznačují výjimečným designem. Jsou preferovanou volbou mnoha náročných jedinců, kteří se snaží vylepšit svůj sofistikovaný vzhled. Ukázkovým příkladem je kolekce Skeleton II, která svému nositeli umožňuje obdivovat složité vnitřní uspořádání hodinek.

Jak investovat do hodinek a vydělat peníze?

Pokud si u hodinek ceníte kvality i elegance a považujete je za výhodnou investici, pak by pro vás hodinky jedné ze tří výše uvedených značek mohly být ideální volbou. Při výběru švýcarských hodinek je důležité neřídit se pouze nízkou cenou, protože to by mohlo vést ke zklamání, pokud by hodinky nesplnily vaše očekávání. Nezapomeňte, že hodinky jsou více než pouhý časoměr – jsou symbolem stylu, sofistikovanosti a trvalé hodnoty.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu ×
  1. Teda v hodinkách se trochu pohybuju a tohle by mělo být označeno jako reklama a ne tisková zpráva.
    Tissot, Certina ani Roamer fakt nejsou investiční strojky. Drtivá většina hodinek i mocnějších značek také nejsou investiční.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.