Jak se během velkých veder obléct do práce

„Letní oblečení nevadí tam, kde lidé nepřicházejí do styku s klienty. Do kanceláří není problém přijít v těchto dnech v kraťasech nebo letních šatech,“ říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu. To však neplatí v případě, že pracovníka čekají schůzky s klienty.

Bez pánského obleku nebo dámského kostýmku se ani v době největších veder neobejdou lidé z nejvyšších pater politiky, vysoce postavení úředníci nebo šéfové soukromých společností. Týká se to především jejich vystupování na oficiálních akcích nebo během jednání s důležitými klienty.

V lehkém letním oblečení by neměli do práce přicházet ani pracovníci bank a investičních společností. Rovněž na úřadech by měli dodržovat určitou laťku vhodného oblékání. Naopak zcela jiná atmosféra panuje v mnoha start-upech, kde se žabky a kraťasy nosí zcela běžně. „V IT firmách jsou standardy oblečení velmi uvolněné. A už vůbec si s tím nelámou hlavu ti, kteří pracují pro firmy vzdáleně z domova nebo někde na cestách po světě,“ uvádí Tomáš Surka.

Mnoho lidí se neváhá v práci při velkých vedrech převléknout. Pokud například obchodníka čeká důležité jednání, přijde na něj i ve velkém vedru v obleku. Po návratu do kanceláře však odloží sako i kravatu.

I tam, kde je možné sáhnout po lehkém letním oblečení, je nutné si počínat s určitými omezeními. Platí to pro příliš vyzývavé ošacení, které se do práce nehodí.

Vedoucí oddělení a šéfové pak někdy stojí před nelehkým úkolem, jak některým podřízeným sdělit, že svým potem obtěžují okolí. „Taková konverzace má probíhat decentně a raději v uzavřené kanceláři. Před kolegy nebo klienty se takové věci neřeší,“ říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.

Celkově vzato je dnes oblečení v práci méně svázané pravidly, než tomu bývalo v minulosti. Na pracovištích panuje uvolněnější atmosféra po všech stránkách. To však neplatí pro provozy, kde pracovní oděv plní roli ochranné pomůcky.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Do tuzemské ekonomiky se vrací dobrá nálada

Do české ekonomiky se pomalu vrací optimistická nálada. Svědčí o tom dubnový vývoj Indikátoru důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad. Meziměsíčně se zvýšil o 2,8 bodu na hodnotu 97, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.