Jak vybrat dobrý golfový vozík? Nejoblíbenější golfové vozíky. Clicgear, JuCad, BigMax

Každý golfista se v určitém okamžiku dostane do situace, kdy bude zvažovat nákup golfového vozíku. Začne promýšlet, jestli mu bude stačit tradiční ručník vozík nebo zda bude praktičtější a pohodlnější elektrický vozík, který je však zároveň dražší. Nebo zda nebude lepší se rozhodnout pro kompromis a zvolit elektrický vozík z druhé ruky? Na každou z těchto otázek je obtížné odpovědět jednoznačně, protože vše závisí na několika faktorech.
Clickgear M4 je jeden z nejlepších ručních vozíků. Získal hlavní cenu na veletrhu PGA Orlando, je mimořádně odolný, má jednoduchou konstrukci a je maximálně ergonomický. Foto: golfchampion.cz

První věcí, nad kterou byste se měli zamyslet, je to, kolik času budete na golfovém hřišti trávit. Jste hráči, kteří hrají golf jen občas? Nebo jste začátečníci, kteří jste mu propadli a nedokážete si představit týden bez pořádné partie? Anebo jste profesionálové, kteří tráví hodně dnů na golfovém hřišti nejen tréninkem a odpočinkem, ale také obchodními schůzkami a podnikáním? V každém z těchto případů se bude se rozhodování odvíjet jinou cestou.

Dalším faktorem je rozpočet, který chcete do vozíku na hole a golfové příslušenství investovat. Nový golfový vozík, zejména elektrický vozík nebo golfové vozítko, představuje pro začínajícího hráče značný výdaj. Je to však nezbytný prvek vybavení golfisty. Bez vozíku na golfovém hřišti jste jako bez ruky. Přenášení těžkého bagu s golfovými holemi, ostatní příslušenství, míčky a nápoji může vést k tomu, že golf pro vás nebude potěšení a odpočinek, ale útrapa.

Jaký druh golfového vozíku se osvědčí nejlépe? Ruční, elektrický nebo golfové vozítko?

Tradiční golfový vozík bez mechanického pohonu je nejlehčí a nejlevnější. V řadě případů je to dobrá volba. Každému začínajícímu hráči nákup tohoto typu golfového vozíku doporučujeme. Pokud ještě nevíte, zda je pro vás golf to pravé, výdaj v řádu 3 000 Kč vás nezruinuje, a kdyby vás snad golf přestal bavit, snadno ho prodáte bez výrazné ztráty na ceně. Manuální golfové vozíky jsou velmi odolné, prakticky není nic, co by se na nich mohlo pokazit. Proto je mnohem snadnější prodat ruční vozík než jeho dražší elektrickou variantu.

Foto: golfchampion.cz

Největší předností elektrického golfového vozíku je pohodlí. S pohonem, který bude těžké vybavení vozit za vás, se chození po golfovém hřišti promění v příjemnou procházku. Nevýhodou ručních vozíků je to, že k uvedení do pohybu potřebují lidskou sílu. Pokud budete mít ruční vozík, bude to lepší, než kdybyste se měli po hřišti tahat s bagem plným golfových holí na zádech. Ale i tak se vám může stát, že po několika hodinách hry budou vaše záda pociťovat určitou únavu. S elektrickým golfovým vozíkem zapomenete, že máte s sebou jakýkoliv náklad a budete myslet jen na potěšení ze hry. Důležité je zmínit, že řada elektrických golfových vozíků má ovladač, kterým můžete řídit jeho pohyb, aniž byste ho drželi, a proto může být vaše hra o to příjemnější.

Golfová vozítka jsou velmi drahá a mohou si je dovolit pouze profesionálové nebo golfové kluby. Je to však nejlepší dopravní prostředek na golfové hřiště, protože poskytuje maximální pohodlí. S vozítkem máte možnost se posadit mezi jednotlivými jamkami, pod stříškou vždy najdete trochu stínu a v některých případech můžete mít k dispozici ledničku se studenou vodou a občerstvením.

Golfový vozík pro začátečníky. Vyplatí se koupit použitý golfový vozík?

Jak už jsme uvedli výše, začátečníkům doporučujeme ruční golfové vozíky. Proč? Důvodů je několik, například nízká cena, relativní pohodlí při převozu a jednoduchý prodej v případě, že změníte sport nebo se naopak rozhodnete přesedlat na dražší a pohodlnější elektrickou verzi. Ještě je třeba dodat, že pokud jste se rozhodli pro ruční vozík, pak si vyberte tříkolový nebo čtyřkolový. Mnohem lépe se ovládají a jsou pohodlnější.

Zákazníci se nás často ptají, zda se jim vyplatí koupit použitý golfový vozík. Vše závisí na tom, co od toho očekávají. U ručních vozíků obvykle nehrozí žádné riziko. Jestliže vozík vypadá bez závad a cena je dobrá, stojí to za zkoušku. Mnohem složitější je nákup použitého elektrického vozíku. Zde je obtížné jednoznačně říci, zda je vozík funkční a zda bude stále v provozu. Elektrické obvody a baterie mohou být opotřebené a vyžadovat výměnu. V takovém případě se může stát, že místo úspory peněz zaplatíte stejně, jako za nový elektrický vozík a nedej bože více. Proto si před takovým nákupem určitě prověřte, co vám prodávající nabízí a zda je vozík skutečně funkční. Nejlépe bude, když se zeptáte na radu odborníka například v golfovém obchodu GolfChampion.cz

Kdybychom vám měli doporučit značku kvalitních golfových vozíků, byly by to určitě vozíky značky Clicgear. Například Clickgear M4 je jeden z nejlepších ručních vozíků. Získal hlavní cenu na veletrhu PGA Orlando, je mimořádně odolný, má jednoduchou konstrukci a je maximálně ergonomický. Pokud se ohlížíte po vybavení z vyšší cenové kategorie, pak se podívejte na JuCad. Nová verze je vylepšená a vozík lze složit během několika sekund. Jde o elektrický vozík, který je menší než některé ruční vozíky. Jestliže vám záleží na tom, aby váš vozík byl odolný, pohodlný a měl dobrou ergonomii, měli byste zvolit právě tento model.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru