Jaká je definice bezpečnosti? A co přepisuje pravidla globální ekonomiky i politiky?

Pokud se zajímáte o ekonomické dění (a nejen to), neměli byste si v příštím týdnu nechat uniknout v pořadí druhé on-line ALTER EKOnomické fórum, které na úterý připravila poradenská společnost Alternative Perspectives. Tu můžete mj. znát i díky diskuzní platformě Alter Eko.
Bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky, armádní generál Aleš Opata, zahájí v úterý druhé on-line ALTER EKOnomické fórum. Foto: Ministerstvo obrany ČR

Fórum můžete po registraci prostřednictvím kontaktního formuláře na webu akce sledovat on-line zdarma, jak informovali organizátoři. Na e-mail, který ve formuláři uvedete, vám v den konání akce (22. listopadu 2022, 9:30-16:00) přijde pozvánka s odkazem.

„Zároveň můžete s pomocí formuláře také zasílat své dotazy, z nichž ty nejlepší během fóra položíme jednotlivým řečníkům,“ sdělil redakci FAEI.cz Roman Chlupatý, jeden z organizátorů a partner Alternative Perspectives.

Podle Chlupatého se svět (z)mění a v důsledku probíhajícího mocenského rebalancování dochází k přepisování pravidel, jimiž se řídí globální ekonomika i politika. Z toho vyplývající nejistota pak přispívá k redefinici bezpečnostních rizik.

PSALI JSME:
Ekonomický cyklus nás doběhne. Za inflací přijde recese

„Stále více státních i nestátních hráčů totiž zneužívá přeshraniční vazby, jako jsou dodávky klíčových součástek a zdrojů, k dosažení svých cílů. Jak se na něco podobného mají státy, firmy a investoři připravit, budeme diskutovat v rámci našeho v pořadí druhého fóra,“ doplnil.

V dopoledním programu akce, která se uskuteční od 10 hodin pod názvem Studená (hospodářská) válka: Rizika nového ab/normálu pro firmy a investory, se můžete nejprve seznámit s názory armádního generála Aleše Opaty, bývalého náčelníka generálního štábu, ohledně (re)definice bezpečnosti.

V dalším hodinovém bloku, nazvaném Power matrix: Kdo ovládá Česko? se představí Roger Tooze, spoluzakladatel mezinárodní politické ekonomie a analytik poradenské společnosti Alternative Perspectives.

Odpolední program bude postupně věnován ekonomice, byznysu a investicím. Hodinu po poledni bude Martin Kupka, hlavní ekonom ČSOB moderovat diskusi ekonomického analytika České bankovní asociace Miroslava Zámečníka a ekonomka Jany Matesové, někdejší zástupkyně ČR ve Světové bance.

O hodinu později se v debatě pod vedením prorektora Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Pavla Hnáta „utkají“ David Štěpán, člen představenstva společnosti Czechoslovak Group, a Mikuláš Pýcha, ředitel odboru strategických řízení ve státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Posledním tematickým blokem, věnovaným investicím se stane debata, kterou bude moderovat Roman Chlupatý. Hosty budou Tomas Michálek, partner společnosti STARTer Investment Partners, a Pavel Kohout, člen investičního výboru investičního fondu pro kvalifikované investory Algorithmic Sicav.

PSALI JSME:
Inflace? Za rok bychom na tom mohli být lépe, říká ekonom Martin Kupka

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Hrozí růst cen pohonných hmot nad 40 korun za litr

Zlevňování pohonných hmot, jež přechodně nastalo v polovině března, vzalo za své. Zdražování přitom nekončí. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 24 haléřů na litr, nyní se podle údajů společnosti CCS prodává …

Česká ekonomika v závěru roku 2023 solidně rostla

Konečný odhad tuzemského hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrté čtvrtletí přinesl vzestupnou revizi mezičtvrtletního růstu ekonomiky z původních 0,2 na 0,4 procenta. V meziročním srovnání ekonomika vzrostla o 0,2 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.