Jakub Mertl doplnil složení představenstva finanční skupiny Uniqa

Ke dni 15. července 2023 bylo schváleno dozorčí radou doplnění představenstva finanční skupiny Uniqa  v Česku a na Slovensku. Sedmým členem se stal Jakub Mertl, dlouholetý manažer Uniqa. Jeho nová funkce napříč všemi společnostmi Uniqa (pojišťovna, penzijní společnosti a investiční společnost působící v Česku a na Slovensku, pozn. red.) je Chief Risk Officer (CRO). Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Jakub Mertl, dlouholetý manažer Uniqa, doplnil dozorčí radu představenstva finanční skupiny Uniqa v Česku a na Slovensku. Foto: Uniqa

Mertl je nejmladším členem představenstva Uniqa. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor Statistika a ekonometrie, a obor finanční a pojistná matematika na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.

Se značkou Uniqa spojil svůj pracovní život už během vysokoškolských studií. Poté absolvoval trainee program v mateřské společnosti koncernu Uniqa Insurance Group ve Vídni a v roce 2011 jako jeden z nejmladších v historii získal licenci České národní banky na výkon funkce odpovědného pojistného matematika.

Jako odpovědný pojistný matematik působil od roku 2015 i pro Uniqa na Slovensku. Po fúzi se společnostmi AXA v roce 2021 mu byla svěřena i oblast zajištění. Dosavadní funkce byla ředitel aktuariátu a zajištění. Nyní bude odpovědný za Compliance, Risk a Actuarial Function.

Jakub Mertl je certifikovaným členem České společnosti aktuárů a příležitostně se věnuje výuce na vysoké škole. Aktivně je zapojen do pracovních skupin České asociace pojišťoven, České kanceláře pojistitelů a České společnosti aktuárů.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB