Ján Čárný končí ve vedení české a slovenské pojišťovny Coface

Personálie
Ján Čarný, generální ředitel Coface pro Českou republiku a Slovensko, se po více než šesti úspěšných letech v čele této společnosti rozhodl, že ke konci srpna firmu opustí. Nahradí ho Rudolf Kypta. Společnost, která je předním světovým odborníkem na pojištění pohledávek, řízení rizik a globální ekonomiku, o tom informovala v tiskové zprávě.
Ján Čarný, generální ředitel Coface pro Českou republiku a Slovensko, se po více než šesti úspěšných letech v čele této společnosti rozhodl, že ke konci srpna firmu opustí. Foto: Coface

Za dobu, kdy Ján Čárný stál v čele Coface ČR a SR, výrazně přispěl k jejímu rozvoji a vnímaní této společnosti jako důležitého podporovatele obchodních aktivit českých a slovenských firem. V roce 2020 také úspěšně dokončil projekt organizačního, procesního a personálního spojení aktivit Coface v Čechách a na Slovensku a podstatně tak optimalizoval činnosti firmy v obou zemích.

„Rozhodnutí pro mě nebylo lehké.

Jsem však rád, že Coface je ve skvělé růstové kondici a já budu mít možnost se věnovat něčemu novému.

Bylo pro mě velmi zajímavé podílet na zásadní změně společnosti Coface po jejím vstupu na pařížskou burzu v roce 2016,“ uvedl Ján Čarný.

Změny se, jak uvedl, týkaly všech oblastí: Strategie, hodnot, procesů, systémů, organizační struktury a celkové kultury společnosti. „Komplexní transformace společnosti byla výzvou pro celý můj tým stejně jako projekt spojení českého a slovenského Coface,“ dodal.

Čarný má bohaté zkušenosti z pětadvacetiletého působení ve finančním sektoru. Pozici generálního ředitele Coface Česká republika zastával od roku 2017 a od ledna 2019 byl odpovědný i za aktivity na Slovensku.

Před příchodem do pojišťovny Coface zastával vedoucí pozice ve významných globálních společnostech na trzích v řadě zemí střední a východní Evropy. Jako generální ředitel vedl britskou RSA Insurance Group v České republice a v Ruské Federaci.

Před tím vedl pobočky společností Mastercard a Europay v Česku, na Slovensku, v Polsku a na Ukrajině. Během jeho desetiletého působení na trhu platebních karet se region střední a východní Evropy zařadil mezi lídry v oblasti inovativních platebních řešení a technologiích.

PSALI JSME:
Recese bude silnější než při minulé krizi

Působil rovněž ve vedoucích pozicích v oblasti investičního a korporátního bankovnictví v Komerční bance a v ING Bank. Ve společnosti IBM zodpovídal za poradenství pro finanční sektor v ČR a na Slovensku.

Ján Čarný vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, absolvoval postgraduální studium na University of Wisconsin v USA a na prestižních mezinárodních školách INSEAD ve Francii a IMD ve Švýcarsku.

V pozici generálního ředitele pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko nahradí Jána Čarného od počátku září Rudolf Kypta. Ten před příchodem do Coface působil například jako generální ředitel společnosti UBB Interlease EAD, patřící do skupiny KBC, nebo jako finanční ředitel ČSOB Leasing ze stejné skupiny. Ještě před tím působil například v NN Pojišťovně.

PSALI JSME:
Michal Čarný končí ve vedení českého a slovenského Mastercardu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Čtyřlístek posil v konzultační skupině FLO

Podle informací poskytnutých portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) se digitální konzultační skupina FLO rozhodla rozšířit svůj management. Šéfem strategie se stává Pavel Špryňar, datový tým posiluje …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB