Jaromír Sladkovský v čele Asociace pro kapitálový trh ČR

Řádná valná hromada Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT), která se uskutečnila začátkem tohoto týdne, přijala nové členy a zvolila také nové vedení asociace. Asociace informovala Finanční a ekonomické informace (faei.cz), že jejím novým předsedou byl zvolen Jaromír Sladkovský (Raiffeisen investiční společnost), zatímco místopředsedkyní asociace byla nově zvolena Nicole Krajčovičová (ČSOB Asset Management).
V čele Asociace pro kapitálový trh ČR nově stojí Jaromír Sladkovský. Foto: Raiffeisen investiční společnost

Sladkovský zastával post místopředsedy asociace od roku 2018. „Hlavním cílem naší činnosti je posilovat roli kapitálových trhů a jejich pozitivní dopad na růst naší ekonomiky a bohatství naší společnosti,“ uvedl s tím, že rolí vedení je a prosazovat maximální transparentnost a kontinuitu legislativních, účetních a daňových pravidel podnikání na kapitálových trzích.

Podle Nicole Krajčovičové bude hlavním znakem práce asociace kontinuita a „dotažení“ některých témat, která zůstala otevřena z minulého období včetně implementace Dlouhodobého investičního produktu (DIP).

„Nadále se budeme zaměřovat na podporu finanční gramotnosti, zachování srovnatelných a férových podmínek pro podobné investiční instrumenty a omezení nadměrné regulace nad rámec toho, co k nám proudí z EU. Jedině tak budeme schopni zachovat konkurenceschopnost lokálního kapitálového trhu,“ sdělila Krajčovičová.

Výkonná ředitelka AKAT Jana Brodani poděkovala Martinu Řezáčovi, který velmi úspěšně asociaci z pozice předsedy vedl od roku 2018, za to, že asociace patří mezi nejvýznamnější zájmová sdružení v Česku. AKAT aktuálně sdružuje celkem 86 členských společností, z toho 53 řádných členů a 33 přidružených, a je tak jednou z největších asociací na finančním trhu v České republice.

Generální ředitelka společnosti ČSOB Asset Management Nicole Krajčovičová byla nově zvolena místopředsedkyní AKAT. Foto: ČSOB

Valná hromada, kromě běžné agendy spadající do kompetence valné hromady, přijala za řádné členy společnosti Codya investiční společnost, Investika investiční společnost, Rubikonfin a Versute investiční společnost. Za přidruženého člena byla přijata společnost Trigea nemovitostní fond, SICAV.

Nově zvolené vedení asociace je podle Jany Brodani zárukou, že AKAT na úspěšnou éru pod Řezníčkovým vedením naváže. „AKAT tak i nadále bude klíčovým hráčem v sektoru investičních služeb, a bude se významně podílet na rozvoji kapitálového trhu (nejenom) v České republice,“ dodala výkonná ředitelka asociace.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB