Jiří Stránský povede v CBRE nový tým pro odborné poradenství v oblasti udržitelnosti a odpovědného investování ESG

Jiří Stránský (35) se ujal vedení nového oddělení společnosti CBRE, světového lídra v oblasti komerčních realitních služeb, které se zaměří na poskytování odborného poradenství klientům v oblasti odpovědného investování, řízení firem a budování udržitelných nemovitostních portfolií.
Jiří Stránský povede v CBRE nový tým pro odborné poradenství v oblasti udržitelnosti a odpovědného investování ESG. Foto: CBRE

Jako nový Head of Sustainability bude spoluvytvářet a koordinovat návrhy kompletních strategií ESG (Environmental, Social, Governance), jež reagují na stále rostoucí trend společenské odpovědnosti firem a udržitelný přístup k životnímu prostředí v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu (tzv. Green Deal). S tím mj. souvisí strategické poradenství pro energeticky šetrné a zdravé budovy včetně provádění certifikačním procesem BREEAM, LEED a WELL.

„Naším záměrem je pozitivně ovlivňovat dění na českém realitním trhu a jít příkladem. Chceme klientům pomoci, aby se zorientovali v překotném vývoji v rámci celé problematiky udržitelnosti, a zároveň je podpořit v dosažení jejich obchodních cílů. Závazek k využívání principů ESG vede nejen k zodpovědnějšímu přístupu k životnímu prostředí a okolním komunitám, ale v dlouhodobém horizontu také zvyšuje konkurenceschopnost firmy na trhu i její hodnotu. Mám proto radost, že můžeme mezi nás přivítat Jiřího a pěvně věřím, že díky jeho know-how a bohatým zkušenostem bude skvělou posilou našeho týmu,“ komentuje Clare Sheilsová, generální ředitelka CBRE Czech Republic.

Jiří Stránský je absolventem magisterského studijního programu Budovy a prostředí na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Aktivně se účastní činností České rady pro šetrné budovy a je akreditovaným profesionálem BREEAM, LEED a WELL. Jeho zájem o udržitelnou výstavbu byl patrný již během studií ve volbě odpovídajících pracovních stáží, nicméně naplno se projevil až po absolutoriu ve společnosti RUBY Project Management, která byla dříve součástí mezinárodní skupiny PM Group. V této společnosti zaměřené na řízení nemovitostních projektů a staveb se Jiří postupně vyprofiloval až na vedoucího oddělení udržitelnosti. Mimo jiné se zde podílel na certifikačním procesu kancelářských budov Rustonka, Aspira Business Centre nebo Mississippi House a Misouri Park, projektu nájemního bydlení pro studenty Domeq II+III či rozšíření obchodního centra Chodov.

Jiří hovoří plynně anglicky a částečně německy a francouzsky. Mezi jeho záliby patří cyklistika, vysokohorská turistika a kultura všeho druhu.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Přemysl Kotouček novým generálním ředitelem RD Rýmařov

Novým generálním ředitelem stavební společnosti RD Rýmařov se k 1. říjnu 2021 stal Přemysl Kotouček, který doposud vedl sklárnu RÜCKL CRYSTAL. V nové roli se zaměří především na modernizaci a rozšíření nabídky domů, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Katastrofická politika turecké centrální banky

Názor
Zatímco většina centrálních bank zpřísňuje měnovou politiku v boji proti inflaci, Turecko se vydalo opačnou cestou. Na čtvrtečním zasedání turecká centrální banka snížila úrokové sazby o 200 bazických bodů na 16 procent.