Jsme nejžádanější! chlubí se ČEZ. Opravdu?

Elektrárenská Skupina ČEZ se ráda chlubí. Třeba kolik elektřiny vyrobila. Nebo jaké výhody získaly domácnosti, které odebírají její proud. Nově se ČEZ pochlubil tím, jak si mladí lidé přejí pracovat právě v elektrárenském gigantu.
Úspěšná byla Skupina ČEZ ve studii TOP Zaměstnavatelé. V aktuálním ročníku skončila na první příčce v jedné z hlavních kategorií Technik. Foto: ČEZ

Společnost ČEZ rozeslala před pár dny zprávu, kde se v úvodu píše: „Kam po škole do zaměstnání? Pro většinu studentů je první volnou Skupina ČEZ. V anketě Nejžádanější zaměstnavatel, pořádané Klubem zaměstnavatelů ve spolupráci s globální studentskou organizací AIESEC, letos získala první místo.“

„Budoucnost české i evropské energetiky se píše právě teď. Proto máme obrovskou radost, že si ji jako perspektivní zaměstnání zvolilo tolik mladých lidí a že zároveň dávají důvěru naší společnosti. Bude nám ctí setkat se s těmi, kteří pro nás hlasovali, v příštích letech pracovně, protože energetici, to jsou z mé vlastní zkušenosti srdcaři,“ řekla k ocenění členka představenstva a ředitelka divize správa Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

ČEZ připomněl, že vloni nabral rekordních 1626 nových zaměstnanců, přičemž šestinu tvořili mladí lidé do 25 let. „V posledních několika letech jsme pro studenty spustili řadu zajímavých akcí – motivační programy, stáže, nebo třeba inovační maraton. Ocenění nás proto velmi těší,“ uvedl ředitel útvaru personalistika Skupiny ČEZ Josef Lejček. Firma mimo jiné podporuje více než 50 partnerských středních škol a 13 vysokoškolských fakult.

Jedna anketa z mnoha

Jenže: toto je jen jedna anket z mnoha, v některých jiných dotaznících a výzkumech zaměřených na popularitu firem ČEZ už zdaleka tak úspěšný nebyl. Vloni byl například ukončen průzkum mezi více než 14 tisící studenty českých vysokých škol a univerzit, který uskutečnila švédská společnost Universum a česká mediální skupina Studenta Media.

ČEZ z výsledků, které zveřejnily Hospodářské noviny, asi velkou radost neměl – nevyhrál ani v jedné kategorii. V části zaměřené na přírodní vědy skončil šestý (vyhrála Akademie věd), v technických oborech byl třináctý (zvítězil Google), v IT skončil dvacátý (výhra opět pro Google) a v kategorii Právo byl patnáctý (zvítězily soudy).

Mnohem úspěšnější byla Skupina ČEZ ve studii TOP Zaměstnavatelé. V aktuálním ročníku skončila na první příčce v jedné z hlavních kategorií Technik a rovněž ve svém odvětví  (energetika, plynárenství a petrochemický průmysl). „Studie TOP Zaměstnavatelé poskytuje jedinečné údaje českému vysokoškolskému prostředí, kdo jsou TOP zaměstnavatelé a kde by se studenti, budoucí absolventi, měli ucházet o práci. Studie zároveň naznačuje firmám, jak se stát preferovaným zaměstnavatelem,“ uvedli organizátoři soutěže.

Díky své velikosti, obratu, zisku či počtu zaměstnanců ČEZ rovněž boduje v tradiční srovnání 100 nejvýznamnějších firem ČR. Ale na první místo to v posledním žebříčku 2017 nestačilo. ČEZ skončil druhý za mladoboleslavskou Škodou Auto.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Zaměstnání

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru