K mimořádnému zisku skupiny ČSOB přispěla akvizice ČMSS

Čistý zisk skupiny ČSOB za první letošní pololetí dosáhl 10,9 miliard korun, meziročně vzrostl díky růstu čistého úrokového výnosu, jednorázovému výnosu ve výši 2,1 mld. Kč plynoucímu z přecenění dosavadního 55% podílu v ČMSS v souvislosti s akvizicí zbývajícího 45% podílu, jednorázovému výnosu z odprodeje ČSOB Asset Management, z vypořádání staršího právního sporu a na základě dopadu konsolidace ČMSS (100 %).
Čistý zisk skupiny ČSOB za první letošní pololetí dosáhl 10,9 miliard korun. Foto: Depositphotos.com

Tyto faktory převážily pokles čistého zisku z finančních nástrojů vykazovaných v reálné hodnotě a růst nákladů na zaměstnance. Zvýšení úvěrového portfolia se opíralo zejména o růst hypotečních úvěrů, stavebního spoření, úvěrů pro malé a střední podniky a spotřebitelského financování.

„Skupina ČSOB je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v Česku. Díky akvizici ČMSS jsme tuto naši pozici ještě posílili. Více než kdy dříve umíme nyní nabídnout financování přímo na míru. Díky síle a propojení naší skupiny nabízíme služby hypoteční banky, stavební spořitelny a pojišťovny na jednom místě,“ připomněl v tiskové zprávě John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

Objem úvěrů vzrostl na 752 mld. Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká. Nízký poměr úvěrů v selhání odráží setrvale vynikající kvalitu úvěrového portfolia. Objem vkladů činil 978 mld. Kč, což představuje meziroční pokles o pět procent v důsledku nižšího objemu repo operací s institucionálními klienty. Celkový objem aktiv pod správou vzrostl meziročně o deset procent na 228 miliard korun díky podílovým a penzijním fondům.

Provozní výnosy činily skupiny 21,9 mld. Kč (meziroční zvýšení o 22 %), provozní náklady vzrostly na 9,4 mld. Kč (meziroční zvýšení o 8 %) a investice do odměňování zaměstnanců vzrostly meziročně o šest procent. Podle Ministerstva financí ČR je ČSOB třetí největší plátce daně z příjmu právnických osob.

PSALI JSME:
Banky v Česku nadále snášejí zahraničním vlastníkům zlatá vejce

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Sberbank dosáhla nejlepšího výsledku ve své historii

Za prvních šest měsíců letošního roku Sberbank CZ dosáhla zisku po zdanění ve výši 274 mil. Kč, což je o 36 procent více než za stejné období předchozího roku. Informovala o tom tisková mluvčí banky Radka Černá …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru