Kam v zimě za netradičními sportovními zážitky?

Lyže, snowboard a běžky už jsou pro vás příliš ohrané? Zimní období nabízí mnohem více příležitostí k netradičním aktivitám. Nechte se inspirovat naším výběrem.
Jízda na sněžném skútru je populární především ve skandinávských zemích. I v Česku si ale začíná vydobývat své místo. Ilustrační foto: Pixabay.com

1. Chůze na sněžnicích

Adrenalin a neúměrné fyzické výkony na lyžích nejsou nic pro vás? Zkuste něco oddechovějšího. Chůze na sněžnicích je skvělou alternativou pro milovníky letních túr. Objevte krásu zimní krajiny mimo ruch skiareálů. Se správnou výbavou, kam spadají i chytré hodinky, si vydatnou procházku užijete kdekoliv. Doporučujeme horu Jedlová, Luž nebo výlet za Brtnickými ledopády.

2. Sněžný skútr

Chcete zažít skutečný adrenalin na horských kopcích? Sjeďte je na skútru. Původně praktický dopravní prostředek dal vzniknout oblíbenému sportu. Jízda na sněžném skútru je populární především ve skandinávských zemích. I v Česku si ale začíná vydobývat své místo. Netradiční atrakci si můžete vyzkoušet například v Krkonoších nebo Jeseníkách.

3. Snowkiting

Jízda na lyžích po rovince či do kopce není fata morgána. Ochočte si tažného draka a nechte se větrem vláčet po zasněžených pláních. Na snowkiting vám stačí běžná lyžařská výbava a šikovný instruktor, který vám ukáže, jak na to. Stačí si vybrat správné kite centrum, jako je například Abertamy v Krušných horách.

4. Řízení sněžné rolby

Pro někoho běžný pracovní den, pro jiného nezapomenutelný zážitek. Řízení sněžné rolby může být skvělou zimní atrakcí. Ale pozor. Upravit cesty tak, aby byly rovné, není žádná hračka. Vyzkoušet si to můžete na vlastní kůži například v areálu na Luční boudě v Krkonoších.

5. Jízda se psím spřežením

Každého milovníka čtyřnohých mazlíčků uchvátí jízda sněhem se psím spřežením. Udělejte radost sobě i smečce huskyů. S nadšením vás provezou jak na kárce, tak i na saních nebo koloběžce. V husky škole v Jizerských horách si navíc můžete vyzkoušet dogtrekking. A nezapomeňte si chytré hodinky vybavené GPS – pro případ, že byste se v horách ztratili.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB